Спеціальні потреби

Обама звинуватив Росію в посиленні агресії в Україні


Єнс Столтенберґ і Барак Обама у Білому домі. 26 травня, 2015р.

Генеральний cекретар НАТО Єнс Столтенберґ у вівторок зустрічався у Білому домі з президентом Бараком Обамою.

Лідери обговорили питання співпраці НАТО і США, нові загрози глобальної безпеки та шляхи боротьби з ними. Ключовим на порядку денному стояло питання України.

«Ми мали можливість обговорити ситуацію в Україні, посилення агресії в Україні з боку Росії. Ми погодилися, що НАТО є ключовим гравцем не тільки в питанні трансатлантичної безпеки, а й глобальної безпеки ... Також ми говорили про необхідність дотримуватися Мінських угод для того, щоб Україна могла розраховувати на збереження своєї територіальної цілісності та суверенітету нарівні з усіма іншими державами. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в рамках партнерства Україна-НАТО, яке було закладене до кризи в Криму і тепер - у Східній Україні», - заявив президент Обама.

Генсек НАТО також вказав на важливість повної імплементації Мінських угод.

«Це шлях до миру. І я закликаю всі сторони повністю дотримуватися Мінських домовленостей. Я закликаю Росію припинити підтримувати сепаратистів і вивести всі свої сили зі Східної України», - зазначив Єнс Столтенберґ.

Тим часом Росія розпочала широкомасштабні військово-повітряні навчання, які пройдуть в декількох областях.

У чотириденних навчаннях задіяні 12 тисяч бійців, близько двох з половиною сотень літаків і вертольотів, а також близько 700 одиниць військової техніки. Напередодні президент Путін віддав наказ про проведення перевірки бойової готовності військової авіації і сил ППО. Очікується, що ці маневри підготують російську армію до більш масштабних навчань у вересні - «Центр-2015».

НАТО цими днями проводить навчання над Арктикою, в яких задіяні 100 винищувачів і 4 тисячі військовослужбовців. Навчання триватимуть до 5 червня. У них беруть участь країни-члени Альянсу - США, Великобританія, Німеччина, Франція, Норвегія та Нідерланди, а також не-члени НАТО - Швейцарія, Швеція та Фінляндія.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG