Спеціальні потреби

Віце-президент США прописав Україні "деолігархізацію", сказав, що не хоче повалення Путіна


Щойно завершився присвячений конфлікту в Україні виступ віце-президента США Джозеф Байдена в аналітичному центрі Інститут Брукінґса у Вашингтоні.

Джозеф Байден окреслив політику щодо України, спектр можливих реакцій США на подальші дії Путіна та назвав точки дотику з режимом у Москві.

За словами віце-президента США, Америка не прагне зміни режиму у Росії, але хоче щоб Путін став раціональнішим. На шляху до цього США готові зберігати санкції проти Росії до моменту, коли Мінські угоди буде повністю втілено.

Поведінку Росії щодо України Байден назвав "чистою агресією" і заявив, що США будуть їй протидіяти.

При цьому дії Москви Байден назвав проявом опортунізму, а не частиною стратегії, і відзначив, що Путін буде використовувати усі нагоди, які поставатимуть перед ним.

На думку, Байдена наступною ціллю агресії Росії можуть стати країни Балтії, де Росія може використати у якості приводу "захист російськомовних".

Подальша агресія Росії матиме наслідки - також відзначив Байден. Серед іншого він заявив, що переконаний у тому, що Путіну нема чого запропонувати росіянам "окрім міфів".

При цьому він відзначив, що Москві та Вашингтону вигідна співпраця по питанню Ірану.

Говорячи про Україну, Байден заявив, що США надватимуть Києву підтримку доки там працюють над реформами. Він також підкресив важливість боротьби із корупцією та "деолігархізації" країни.

За умов подолання корупції та проведення реформ, на думку Байден, "Україна одного дня зможе стати прикладом для росіян".

"Голос Америки" вів Twitter трансляцію події. До вашої уваги - головне із виступу американського високопосдовцям (заватаження твітів може занйти якийсь час, будьте терплячі - прим.)

Дивіться також: Обама та генсек НАТО розповіли, як саме підтримають Україну

Обама та генсек НАТО розповіли, як саме підтримають Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

XS
SM
MD
LG