Спеціальні потреби

Українці готові боротися із змінами клімату, якщо…


Українці готові боротися із змінами клімату, якщо…
Українці готові боротися із змінами клімату, якщо…

«Зміни себе, а не клімат!» - під таким гаслом українські активісти провели День кліматичних дій. Під час акції учасники писали фрази «Я готовий сортувати сміття, якщо..» чи «Я готовий їздити на велосипеді, якщо…» на спеціальних табличках і фотографувалися з ними, щоб привернути увагу уряду до проблем зміни клімату.

«Подібні акції є дуже потрібними, оскільки підкреслюють важливість і відповідальність кожного із нас за зміни клімату. Водночас, це також спосіб заявити владі про свою громадянську позицію», - впевнена організатор акції, активістка Міжнародного кліматичного руху 350.org, Любов Єремічева.

До акції долучився і телеведучий Ігор Слісаренко, який на своїй табличці зазначив «Робив, роблю, і буду це робити: садити дерева, заощаджувати ресурси, вимагати це від інших».

Інші кияни підтвердили свою готовність їздити на велосипедах, якщо будуть обладнані спеціальні велодоріжки, не використовувати пластикові пакети, якщо в супермаркетах будуть паперові. Також кияни готові розкладати сміття в спеціальні контейнери, якби вони повсюди стояли. Після акції банер із фотографіями та висловлюваннями учасників організатори передали у Міністерство охорони навколишнього природного середовища України.

Координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька впевнена, що «парникові гази викидають не тільки великі підприємства. Кожен із нас робить більший або менший внесок у викиди, які тягнуть за собою негативні наслідки зміни клімату». «Важливим показником є готовність людей робити свій внесок у збереження навколишнього середовища. Тепер чекаємо дій від українського уряду», каже Христина.

В ці дні (29 листопада -10 грудня) у Канкуні, Мексика, проходять міжнародні переговори ООН зі зміни клімату. Під час зустрічі представники офіційних делегацій 190 країн обговорюватимуть нову угоду, яка має прийти на зміну Кіотському протоколу у 2012 році.

Від цих переговорів екологи щонайменше очікують досягнення згоди у питаннях адаптації до змін клімату, передачі технологій, ролі лісів, а також узгодження щодо створення нового фонду, який стане основою для довгострокового фінансування боротьби зі зміною клімату.

Україна ж разом з Росією, Новою Зеландією та Австралією від початку переговорів отримала «анти нагороду» – «Динозавр дня». Таке звання країна отримує за внесення найбільшого деструктиву у переговорний процес.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG