Спеціальні потреби

Словаччина розглядає можливість нових поставок зброї до України


Архівне фото: система С-300 під час навчань в Росії, 2017 рік
Архівне фото: система С-300 під час навчань в Росії, 2017 рік

Після того, як Словаччина передала Україні батарею протиповітряної оборони С-300, отримавши навзамін американську систему Patriot, в словацькому оборонному відомстві заявили про можливість нових поставок зброї до України.

Словаччина може поставити Україні самохідні артилерійські системи "Зузана" а також може розпочати надання послуг з ремонту бойових машин, включаючи танки Т-72 і Т-55, заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Над в інтерв'ю словацькій новинній агенції SITA, пише американське оборонне видання Defense News.

Словаччина також може надати Україні літаки МіГ, вказав в інтерв'ю виданню Politico прем'єр-міністр країни Едуард Гегер в понеділок. Хегер, який нещодавно відвідав Київ, заявив, що Словаччина думала відмовитись від МіГів, замінивши їх на американські F-16.

Гегер також вказав, що ведуться обговорення щодо можливості навчання українських військових у Словаччині, щоб ті могли перейти зі зброї радянського зразка на використання західної зброї.

Росія заявила про знищення С-300, доставленої до України "з однієї з європейських країн". Гегер заперечив ці повідомлення, називавши їх "російською пропагандою" і "обманом".

В статті використано матеріали Politico, Defense News.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG