Спеціальні потреби

Прес-конференція президента України Петра Порошенка


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Говорячи про плановані реформи, Петро Порошенко заявив, що головною серед реформ є судова.

«Суть усіх реформ зводиться в принципі до того, щоб замість поганих, нечесних, нерівних правил створити хороші, чесні і справедливі», – зазначив він.

В той же час президент підкреслив, що нові правила не запрацюють, якщо не постане неупереджена інстанція, яка наглядатиме за дотриманням цих правил.

Також Порошенко назвав пріоритетні сфери, в яких буде проведено реформи.

«Наші пріоритети – антикорупційна реформа, оновлення влади та бюрократичного апарату, судова реформа, системи правоохоронних органів, децентралізація та реформа державного управління, податкова реформа, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа системи безпеки та оборони. До цього я б ще додав енергонезалежність нашої держави та подальшу популяризацію України в світі», – додав президент.

18 вересня концепцію реформи в МВС представив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Порушуючи тему війни на сході країни, президент Петро Порошенко впевнений, що найнебезпечніша частина війни вже в минулому завдяки героїзму українських бійців.

«Я переконаний, що мій мирний план спрацює. У мене немає сумніву, що головна, найнебезпечніша частина війни, вже в минулому, дякуючи героїзму наших українських солдатів», – сказав він.

У четвер вранці президент повідомив, що за минулу добу, 24 вересня, у зоні бойових дій на сході України «вперше не було поранено і не загинув жоден український військовий».

У РНБО повідомили, що українські підрозділи дотримуються режиму припинення вогню, а бойовики і російські найманці минулої доби «здійснили кілька обстрілів українських позицій в зоні АТО». Російська сторона продовжує передислокацію сил та засобів, додали в РНБО.

Президент України Петро Порошенко наголошує, що вибори 7 грудня на Донбасі мають пройти у відповідності з українським законодавством.

Президент не виключив, що зможе відвідати Донецьк відразу після місцевих виборів.

«І тоді, коли Донецьк обере легітимного міського голову, який зможе представляти інтереси жителів міста, я із задоволенням із ними зустрінуся. Чому цього не відбувається раніше? Тому що поки що там ні з ким зустрічатися», – пояснив Порошенко.

Верховна Рада України на закритому засіданні 16 вересня ухвалила президентський закон про введення особливого порядку самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей терміном на три роки, а також про проведення позачергових місцевих виборів в цих регіонах 7 грудня цього року.

XS
SM
MD
LG