Спеціальні потреби

Президент Литви: «Немає лідерів, здатних зупинити Путіна»


Президент Литви Даля Грибаускайте
Президент Литви Даля Грибаускайте

Президент Литви Даля Грибаускайте попередила, що агресія Володимира Путіна проти України – це тільки його перший крок у спробі перекреслити карту Європи і що коли російського президента «не зупинити в Україні, він піде далі».

«Ми були свідками Криму. На самому початку це були «зелені чоловічки», які потім перетворилися на російських військових. Зараз те ж саме відбувається в Східній Україні. Я впевнена, що це не остання територія, де Путін збирається продемонструвати свою силу», – заявила президент Литви в інтерв’ю, опублікованому в газеті Washington Post у четвер.

Грибаускайте вважає, що ситуація в Україні як і раніше погіршується, і російські війська все ще діють на території країни.

«Це значить, що Європа і світ дозволяють Росії бути країною, яка не тільки загрожує своїм сусідам, але також розв’язує війну проти своїх сусідів, – продовжила вона. – Це той же самий міжнародний тероризм, з яким ми стикаємося в Іраку і Сирії».

На думку Грибаускайте, якщо Захід буде занадто м’яким у питанні санкцій або не зможе їх здійснити, Путін «піде далі в спробах об’єднати Східну Україну з Південною Україною і Кримом».

При цьому литовський лідер висловила песимізм, звинувативши Захід у тому, що він не вживає достатніх заходів, щоб допомогти Україні.

«Проблема в тому, що сьогодні путінська Росія готова і хоче воювати, – сказала вона. – Європа і Захід не готові і не хочуть воювати. В Європі і в світі немає лідерів, здатних зупинити Путіна».

Президент Грибаускайте заявила, що ситуація в Україні погіршується, тому що російські війська і далі залишаються на українській території. А це, на її думку означає, що Європа дозволяє Росії загрожувати своїм сусідам і організувати війну проти них. Європейський Союз і деякі його лідери, вважає вона, намагаються представити ситуацію як якусь підтримку терористичних елементів.

Пані Грибаускайуте також висловила думку, що путінська Росія готова і бажає йти війною. А Європа і Захід не готові і не бажають воювати. Отже, якщо Путіна не зупинити в Україні, він піде далі, стверджує литовський лідер.

Стаття п’ята договору НАТО про спільну оборону стверджує, що напад на одну країну-члена є нападом на весь альянс. Але це, за словами литовського президента, не зупинить президента Путіна, якщо він не побачить реальних дій з боку європейських і світових лідерів.

Така ситуація нагадує кінець 1930 років, перед Другою світовою війною, коли Німеччині дозволили захопити Судети. Якщо Росія бажає йти війною, а Захід намагається її уникнути, то Росія піде так далеко, як цього лише бажає. Захід – на думку литовського президента – військово не підтримує Україну, дозволяючи Путіну робити все, що він хоче на українській території. І це ганебне, що західні лідери потурають агресору, – заявила президент Литви.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG