Спеціальні потреби

Попереду Холодна війна без правил – Олександр Сушко


Війна в Україні триватиме до повного виснаження - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Війна в Україні триватиме до повного виснаження - експерт

Через безкомпромісну позицію Росії Україна на сьогодні не має рішень для роз’язання військового конфлікту на сході. На цій думці, виступаючи у Вашингтоні, зійшлися українські політичні оглядачі, виступаючи на прес-конференції в Університеті Джорджа Вашингтона. Вони рекомендують українській стороні тягнути час, щоб реформувати армію та наростити військові сили.

Україна опинилася у патовій ситуації в конфлікті з Росією, і шляху виходу з неї поки не видно, переконаний учасник конференції, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. «Не можна розв’язати цей конфлікт без участі Росії. Але і з Росією цього вирішення не існує», - іронізує експерт. Він називає ситуацію в Україні «гарячою стадією Холодної війни», яка з часом охолоне, утім триватиме ще довго.

«У найближчому майбутньому Україна буде на передовій. Яку б ми війну не мали, чи гарячу війну, яка є зараз, чи Холодну війну. І ніхто вже не сумнівається, що попереду – довготривала Холодна війна. І Україна у цій війні буде на передовій», - розповідає Олександо Сушко.

Різниця між Холодною війною з Радянським союзом і сучасною, каже Сушко, що у попередній війні існували правила, які були прийняті основними сторонами конфлікту. У сьогоднішній же ситуації, як би її не називати,не існує правил, погоджених усіма гравцями. І цю непевність політолог називає основною проблемою, яка не дозволяє вирішити ситуацію швидко.

За словами Сушка, конфлікт в Україні не припинитися доти, поки якась зі сторін повністю не виснажиться, як це було з Радянським Союзом перед його розвалом. Він радить українській владі вести діалог із опонентами у будь-якому форматі, щоб виграти час на підготовку свого війська та домовленості із партнерами, допоки не прийде допомога із Заходу. Візит Порошенка до США та його очікування екперт називає надто завищеними.

«Я вважаю, що президентові не треба було публічно просити про цей статус. На той момент його мали б проінформувати, що згоди Адміністрації США на це немає. Бо тепер виглядає, що нам відмовили. Але такий статус дійсно дають різним країнам, але ще жодній країні не надали такий статус під час війни. Для вирішення таких питань треба трохи інший час», - підсумовує візит президента до США директор Інституту євроатлантичного співробітництва.

Оптимістичніше налаштований щодо ситуації в Україні професор Одеського Університету Володимир Дубовик. Не варто недооцінювати зусилля українського президента, каже він, адже відмова Барака Обами надавати Україні зброю та статус союзника ще не остаточна.

«Побачимо, чи було це тимчасовою відмовою Обами чи ні. Вони можуть переоцінити ситуацію, також очевидно щось відбувається за лаштунками, адже як ми знаємо, у офіційних прес-релізах не все розповідається, то тут може бути динаміка. Позиція Білого Дому може змінитися не лише через тиск Конгресу, а й через ситуацію в східній Україні», - зазначив Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету.

Володимир Дубовик вважає, що американський конгрес має якнайшвидше затвердити закон про надання Україні зброї і натиснути на Президента США, щоб він підписав цей документ.

Дивіться також: Марш за клімат у США

"Марш за клімат" Як це було
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG