Спеціальні потреби

Радбез ООН схвалив резолюцію проти "міжнародної мобільності" бойовиків


Країни-члени Ради Безпеки ООН одноголосно підтримали запропоновану США резолюцію, яка вимагає попереджати та ставати на заваді участі громадян у конфліктах за кордоном. На засіданні Радбезу особисто головував президент США Барак Обама.

Резолюція вимагає унеможливити закордонні подорожі потенційних терористів з метою приєднання до екстремістських груп та закликає ставати на заваді використанню паспортів країн постійного перебування для повернення до них та здійснення терактів. Резолюція також закликає протидіяти вербовці терористами нових членів та їх фінансуванню.

Виступаючи перед Радбезом ООН президент США Барак Обама заявив, що до лав терористичних угрупувань у Сирії та Іраку приєдналось понад 15 тисяч бійців з більше ніж 80 країн світу.

Обама заявив, що наплив із-за кордону бійців до лав терористичних угрупувань є новим явищем.
Відкриваючи засідання Обама наголосив, що закордонні терористи є реальною та зростаючою загрозою.За його словами, ухвалена Радбезом ООН резолюція засвідчує готовність міжнародної спільноти відповісти на цю загрозу.

"Терористи перконані, що наші країни не зможуть їх зупинити. Безпека наших громадян вимагає, щоб ми зробили це", - заявив Барак Обама.

Ухвалена Радбезом ООН резолюція посилює міжнародні правові норми на які спирається протидія тероризму. Вона закликає країни до заходів з недопущення проникнення на їх територію ймовірних бойовиків. Йдеться, зокрема, про ухвалення відповідних законів для кримінального переслідування закордонних бойовиків.

Резолюція також вимагає, що авіа-перевізники задалегідь надавали інформацію для встановлення терористів внесених до переліків ООН.

Дивіться також : Україна стала центральною темою промови Обами

Україна стала центральною темою промови Обами
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG