Спеціальні потреби

Петро Порошенко таки погодився стати міністром економіки


Новий міністр економіки України Петро Порошенко
Новий міністр економіки України Петро Порошенко

Цілий місяць роздумував Петро Порошенко, чи стати йому міністром економіки. Посаду в уряді Азарова президент Віктор Янукович запропонував Порошенку ще в лютому. Але тоді дійшли згоди, що політик підготує план дій, з яким очолить Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. У п’ятницю 23 березня президент підписав указ про його призначення.

Новопризначений міністр на своїй сторінці у Facebook зазначив, що таке рішення далось йому нелегко. Нелегкими були і його останні два тижні. «Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу – ситуацію в економіці…рішення я прийняв», написав Петро Порошенко.

Під час брифінгу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив, що Порошенко вже в понеділок приступить до виконання нових обов’язків. Регіонал високо оцінив професійні якості міністра економіки, зазначивши, що коли той (Порошенко) був головою бюджетного комітету у парламенті, то працював ефективно.

На питання, чи потрібний в уряді представник «помаранчевої політики», Єфремов зауважив, що вони не ділять людей за кольором. «Якщо людина професійно підготовлена і здатна покращити той чи інший напрямок роботи в державі, то для нас не є каменем спотикання його приналежність до іншої політичної сили», сказав він. В Партії регіонів наголошують, що Петро Порошенко самостійно не покращить ситуації, ефективність можлива тільки під час роботи в команді.

В опозиції ж прокоментували, що «можливо, у Порошенка є бажання допомогти президенту Януковичу виконати ті обіцянки, які він давав під час передвиборчої кампанії». Депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Сас вважає, що на посаді міністра економіки Петро Порошенко допоможе реалізувати соціальні ініціативи. «Це допоможе, можливо, реалізувати президенту соціальні ініціативи», – зазначив Сергій Сас.

Представник фракції НУНС Олесь Доній навпаки, розглядає згоду Порошенка як помилку. «Я розумію зацікавленість влади в його призначенні, тому що в них провал у соціально-економічній політиці. Вони зацікавлені, з одного боку, у хорошому менеджменті, а з іншого боку – вони зацікавлені в ослабленні опозиції», заявив Олесь Доній.

На думку керівника Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, уряду пощастило отримати такого реформатора як Порошенко, особливо напередодні виборів. «Його добре знають на Заході. Він був міністром закордонних справ і, в принципі, як людина, яка може відповідати за зовнішню торгівлю, він може працювати у напрямку євроінтеграції разом із Хорошковським», – вважає політолог.

У соціальній мережі Петро Порошенко представив список того, чого намагатиметься досягти під час головування у Мінекономіки. Серед пріоритетів розвитку у нового міністра: прозора система держзакупівель, захист бізнесу від силового тиску, введення фінансової відповідальності за завдання економічної шкоди, спрощення системи реєстру прав власності тощо.

У ЗМІ повідомляли, що Порошенко висував перед президентом певні вимоги, якщо той погодиться стати міністром економіки. Зокрема, зробити все можливе для звільнення політв’язнів. Наразі коментарів – до чого домовились президент та Петро Порошенко – немає.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG