Спеціальні потреби

Промова президента Петра Порошенка у Конгресі


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Виступаючи у Конгресі, головну увагу у своїй промові президент Петро Порошенко присвятив російській агресії. Натомість в кулуарах зустрічі найбільше мови було про політичну кризу в Україні, яка заважає державі стати на ноги і викликає неабияке занепокоєння у США.

Петро Порошенко вдруге виступив у приміщенні Конгресу. Щоправда, цим разом– не перед законодавцями, а переважно – перед дипломатами, експертами, бізнесменами, українською громадою – американцями, які особливо переймаються долею України.

Президент розповів про те, як держава відбила російську агресію, але, підкреслив, що Кремль досі, всупереч Мінським угодам, підживлює конфлікт, надсилаючи війська і техніку.

Санкції – каже Петро Порошенко – це межа між добром і злом, яку провів Захід. І їхнє зняття означало б, що кров українців – нічого не варта:

«Без стійкого миру на Донбасі – санкції повинні залишатися.

Без відновлення суверенітету України над Кримом – санкції повинні залишатися.

Без нової позиції Росії – санкції повинні залишатися.

І якщо злочинець продовжує вбивати і сіяти нестабільність – це не означає, що санкції не працюють і повинні бути скасовані.

Це означає, що їх треба лише посилювати»

Головна мета візиту Петра Порошенка до США – участь у форумі з ядерної безпеки. Для України це, зокрема, гарна нагода нагадати Заходу про Будапештський меморандум. І президент говорить про це вже у своєму першому виступі:

«Я маю честь бути президентом держави, яка зробила унікальний внесок у ядерну безпеку світу. Але що ми отримали у відповідь?

Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів у рамках Меморандуму докласти усіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоби допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне майбутнє.

Я вважаю, що у президента Обами є реальний шанс вирізнити свій президентський термін врегулюванням конфлікту на Донбасі».

Натомість у кулуарах зустрічі – тільки й мови, що про політичну кризу в Україні, яка заважає реформуванню держави.

Петро Порошенко запевняє – призначення нового генпрокурора стане доказом того, що Україна – серйозно взялася за реформи. А урядова криза, переконує президент, теж скоро закінчиться. Можливо, навіть, до кінця тижня.

Очевидно, про це президент Порошенко говоритиме і на запланованих на четвер зустрічах – із віце-президентом США Джозефом Байденом, міністром фінансів Джейкобом Лью і міністром торгівлі – Пені Прітцкер.

Адже проведення реальних реформ – головна умова фінансової допомоги США

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG