Спеціальні потреби

Понтифік виступив на Генасамблеї ООН


Папа вистпає на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку
Папа вистпає на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку

Папа Франциск говорив про завдання забезпечити всіх людей «мінімальними духовними і матеріальними благами, необхідними, щоб жити гідно».

У своєму зверненні до Генеральної Асамблеї ООН Папа Римський Франциск закликав президентів і прем'єр-міністрів проявити лідерські якості у боротьбі зі зміною клімату і бідністю, а також захистити біженців, вимушених виїхати з рідних країн через збройні конфлікти.

Виступаючи в п'ятницю вранці в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, 78-річний Понтифік пов'язав «знищення навколишнього середовища» з «невпинним процесом» економічної та соціальної ізоляції неблагополучних груп населення.

«По суті, егоїстичне і безмежне прагнення влади і матеріального добробуту призводить до зловживання природними ресурсами та ізоляції слабких і неблагополучних», - заявив Папа Франциск по-іспанськи, виступаючи перед президентами, прем'єр-міністрами та іншими лідерами, присутніми в залі Генеральної Асамблеї ООН.

Понтифік закликав лідерів держав вжити конкретних заходів «для збереження і поліпшення стану навколишнього середовища, тим самим якомога швидше поклавши край феномену соціальної та економічної ізоляції разом з її згубними наслідками: торгівлею людьми, людськими органами і клітинами, сексуальною експлуатацією хлопчиків і дівчаток, примусовою працею, у тому числі проституцією, торгівлею наркотиками і зброєю, тероризмом і міжнародною організованою злочинністю».

Франциск також закликав забезпечити все людство «мінімальними духовними і матеріальними благами, необхідними, щоб жити гідно, створити і забезпечити сім'ю ... На практиці цей абсолютний мінімум має три назви: житло, праця і земля, і одне духовне ім'я - свобода духу, яка включає свободу віросповідання, право на освіту та інші громадянські права».

Присутні не раз переривали оплесками довгу промову глави Католицької церкви в Генеральній Асамблеї, з якої почалася насичена програма четвертого дня його історичного візиту в США.

Дивіться також: Папа розповів США, як ставитись до біженців, іммігрантів

Папа розповів США, як ставитись до біженців, іммігрантів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG