Спеціальні потреби

Візит Понтифіка до США: свято для вірян й авантюристів


Папа візьме участь у Генеральній Асамблеї ООН та відправить службу в Меморіальному музеї, присвяченому пам’яті жертв теракту 11-го вересня.

Уряд Вашингтону оприлюднив подробиці візиту Папи Римського до столиці США. В списку – детальний перелік храмів й офіційних установ, які відвідає Понтифік. Серед міст, в яких побуває глава Римо-католицької церкви – Вашингтон, Нью Йорк і Філадельфія. З найбільш очікуваних подій – його участь у Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй та багатоконфесійна служба, що відбудеться в Меморіальному музеї, присвяченому пам’яті жертв теракту 11-го вересня 2001 року.

Першим містом на шляху Папи Франциска в США стане Вашингтон. Тож в американській столиці стрижуть газони й готуються до особливих заходів безпеки. Сюди Понтифік прибуде у вівторок, 22 вересня, на три дні. У його планах – зустріч із президентом США Бараком Обамою, виступ на спільній сесії обох палат Конгресу й меса задля канонізації іспанського місіонера Серри, що у 18-му столітті популяризував християнство в Каліфорнії.

Для багатьох американських католиків візит Папи – історична подія. Ревний католик Джейк Корнен один із них. «Папа Франциск відроджує мою віру в католицизм у світі, – каже він. – Те як він поводиться – це десь на межі лібералізму. Він і лідер для вірян, і політична фігура. Те, що він відвідає Вашингтон – це неймовірно. Це столиця нашої нації – тут, як ніде інде можна вчитися розумінню людей з усього світу. Під час його візиту я буду радіти і молитися!».

Втім, для представників інших церков й атеїстів приїзд Папи Римського Франциска радше перешкода на шляху до роботи. «Багато людей радіють його візиту, але я працюю в центрі міста – тут неподалік у Національному музеї природознавства – й уже чула, що багато вулиць перекриють. Тому в середу я на роботу ні ногою, краще пересиджу вдома», – ділиться співробітниця Національного музею природознавства Мейґан Паустіан.

У Вашингтоні вже почали продавати різноманітні товари із зображенням Папи Франциска. В інформаційному центрі столичного Католицького університету на вибір – футболки й інша сувенірна продукція. Продавці кажуть, товар із полиць розходиться миттєво. Проте, заробити на візиті Понтифіка намагаються й справжні авантюристи. Так, в Нью-Йорку, що стане другим містом в мандрівці Папи Римського, спритники намагаються збути за завищеними цінами квитки на зустріч із Папою в Центральному парку. Квитки, які мешканці Нью-Йорка отримали задарма, тепер пропонують в Інтернеті за тисячі, а часом й сотні тисяч доларів.

«Один продавець опублікував свого листа в Інтернеті й запропонував свої пару своїх квитків за мільйон доларів, але там же відмовився від своїх слів, заявивши, що погодився б віддати їх і тому, хто запропонує йому постійну роботу», розповідає мер міста Нью-Йорк Білл де Блазіо.

Готуються зустрічати Понтифіка й у Філадельфії, яке стане третім містом, на історичному маршруті Папи Франциска Сполученими Штатами Америки. Для малечі у місті збудували з конструктора лего цілий Ватикан. А в філадельфійській друкарні «Лицарів Колумба», безперервно друкують сотні тисяч програмок, брошур й молитовних листків, для католиків, які планують відвідати заходи з Папою Римським.

«Кожного разу коли Папа Римський мав меси в минулому, ми щоразу допомагали в доступний нам спосіб – чи то фінансово, чи то беручи на себе друк брошур. Це наш шлях: як показати Понтифіку, що американський народ щиро радий його бачити», – ділиться представник «Лицарі Колумба» Ендрю Волтер.

В філадельфійському монастирі Св. Клари монахині також долучилися до приготувань. Тут для вірян печуть вівтарний хліб. Монастир має понад дві сотні клієнтів у США й Канаді, які купують від них такі вафлі. До приїзду Понтифіка черниці спеціально спекли понаднормові 100 тисяч вафель. Але черниці кажуть, заради такої справи не гріх було постояти і біля плити.

Тутешні монашки живуть відлюдницями. Виходити за межі монастиря досі їм було дозволено лише задля відвідин лікарів, але з нагоди урочистого приїзду Папи Римського й через наполегливу працю, частині з них дозволили відвідати месу Понтифіка, подивитися на людей й помолитися разом із усіма іншими американськими католиками.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

XS
SM
MD
LG