Спеціальні потреби

У Конгресі Папа похвалив США за "мрію", але знайшов чим дорікнути - огляд


Папа Франциск раз за разом зривав оплески у Конгресі, але був щедрим не лише на похвалу, але і на критику США. Велику увагу у промові Понтифік приділив особливій місії та статусу США у світі. Повторюючи слова гімну Америки, Папа назвав країну "землею вільних та домом сміливих" і наголосив, що США лишаються для багатьох у світі країною мрії та підкреслив, що як у Північній так і Південній Америці не бояться чужинців, адже тамтешні країни є країнами іммігрантів.
Прикметно, що Папа виступив за боротьбу із глобальними змінами клімату - фактично підтримавши порядок денний адміністрації Барака Обами та Демократичної партії США - та закликав конгресменів допомагати іммігрантам та біженцям та ставитись до них як до самих себе.
Папа також закликав бути уважними до усіх типів фундаменталізму, при цьому наголосивши, що на ненависть та насильство необхідно відповідати "надією та зціленням, миром та справедливістю".
Понтифік не приховував і те, що його візит до США носить місіонерський характер. У ході промови він заявив, що сподівається розпочати діалог із простими людьми та молоддю у США.

Окремі частини промови Понтифіка містили критику США взагалі, так і політики президента Барака Обами зокрема.

У ході промови Папа зробив випад на адресу узаконених рішенням Верховного суду США одностатевих шлюбів.

"Фундаментальні відносини ставляться під питання", - говорив у Конгресі Папа Римський Франциск.


Понтифік також виступив проти смертної кари і закликав захищати життя людини "на усіх його стадіях". Останню репліку чимало оглядачів витлумачили, як випад проти права жінок на аборт, за яке активно виступають демократи.

Папа назвав кривавими прибутки від продажу зброї, що деякі коментатори поспішили розцінити, як випад у бік ВПК США.

Свої підсумки виступу Понтифіка запропонував ряд відомих журналістів.

"Зі змішування політики та релігії ніколи не виходить нічого хорошого", - твітує журналіст видань Haaretz та Economist Аншель Пфеффер.


"Чому ніхто не запитує, як Папа може проповідувати боротьбу із бідністю, змінами клімату та доступ до медицини і при цьому забороняти використання протизаплідних засобів?", - також твітує Пфеффр.

"4+ за стиль, 3+ за зміст. Загалом виходить на 4-ку", - жартома оцінив промову Понтифіка політичний репортер видання Business Insider Колін Кемпбелл.

А популярний республіканський кандидат у президенти нейрохірург Бен Карсон прямо заявив, що просто не зрозумів мову Папи, який говорив англійською повільно та з помітним ацентом.

"Я тут спитав Бена Карсона, чи сказав Папа щось, з чим він не погоджується. Він відповів: "Можливо, але я промову не зрозумів, доведеться перечитати транскрипт", - твітує журналіст Тодд Звілліч.
Натомість спікер Палати представників, інший республіканець Джон Бейнер не приховував захвату від виступу Папи і навіть розплакався під час його промови.
"Це не абищо для маленького католицького хлопчика, такого як я", - сказав Бейнер про зустріч із Папою та його промову.
Якщо ви, як і Бен Карсон хочете більше дізнатись про промову Папи, то тут її повний текст.
Дивіться також: Папа Римський у Вашингтоні закликав допомагати біженцям
Папа Римський у Вашингтоні закликав допомагати біженцям. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG