Спеціальні потреби

США закликають Росію встановити замовника вбивства Анни Політковської


США закликали Росію встановити і покарати замовника вбивства журналістки Ганни Політковської в 2006 році, і провести повноцінне розслідування вбивств інших журналістів, які писали про порушення прав людини.

«Винесення в червні обвинувального вироку стосовно п'яти осіб, причетних до цього злочину, заслуговує схвалення, але нас, як і раніше, турбує, що замовник її вбивства досі не притягнутий до відповідальності», - йдеться в письмовій заяві представника Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki).

«Ми закликаємо російську владу, ґрунтуючись на вироках, винесених в цьому році, встановити і покарати людину, яка замовила цей жахливий злочин», - додає Сакі.

Політковська стала відомою - і одночасно заробила неприязнь з боку російських властей - завдяки своїм репортажам про президента Володимира Путіна і російську війну в Чечні.

Вісім років тому, 7 жовтня 2006 року, коли вона увійшла в ліфт свого будинку з сумками в руках, невідомий двічі вистрелив їй в тулуб і один раз в голову. Встановлена в будівлі камера спостереження зафіксувала вбивцю - темну фігуру в бейсбольній кепці. Вбитій журналістці було 48 років.

Політковська, дочка радянського дипломата, була одним із найзапекліших критиків президента Путіна і його політики в Чечні. Вона часто їздила в цей регіон і писала про жахи війни, включаючи тортури, вбивства і викрадання мирних мешканців.

Незабаром після її вбивства Путін відкинув будь-яку причетність Кремля до цього злочину.

Через понад сім років, в червні цього року, чотири людини з Чечні і колишній співробітник управління з боротьби з організованою злочинністю були засуджені до різних термінів тюремного ув'язнення: від 12 років до довічного.

«Ми вшановуємо пам'ять Анни Політковської і дух її робіт, в яких вона викривала порушення прав людини на Північному Кавказі, і знову називаємо імена кількох інших журналістів, вбивства яких залишаються нерозкритими, - відзначає Сакі. - Ми закликаємо російський уряд притягнути до відповідальності винних у вбивстві Пола Хлєбнікова, а також Тимура Куашева, Ахмеднабі Ахмеднабієва, Казбека Геккієва і декількох інших на Північному Кавказі».

«Безкарність цих злочинів, а також багатьох інших актів насильства проти журналістів і активістів за останні роки лише сприяє залякуванню тих, хто займається розкриттям фактів корупції та порушень прав людини», - заявила представниця Держдепартаменту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG