Спеціальні потреби

Кремль досяг поступу в розслідуванні вбивств журналістів


Кремль досяг поступу в розслідуванні вбивств журналістів
Кремль досяг поступу в розслідуванні вбивств журналістів

Провідні російські ЗМІ миттєво облетіла звістка про затримання 36-річного чеченця Рустама Махмудова підозрюваного у вбивстві відомої журналістки Анни Політковської у 2006-му році. Політковська висвітлювала війну в Чечні і часто критикувала Кремль за порушення прав людини.

Колишній колега Політковської Сергій Соколов, заступник головного редактора «Нової газети» заявив, що арешт є «значним зрушенням у справі», втім висловив сумнів щодо обраного для арешту часу. За словами Соколова, не зрозуміло, чому для затримання підозрюваного знадобилося так багато часу.

Російські ЗМІ цитують Соколова, який каже, що «було б цікаво дізнатись яким чином підозрюваному вдавалось весь цей час жити в Росії та виїжджати за її межі, якщо він перебував у міжнародному розшуку».

«Нова газета» в якій працює Соколов, менш стримана в своїх оцінках. Під час розслідування журналісти газети дійшли висновку про можливу причетність до вбивства журналістки російських спецслужб.

Син Політковської Ілля, каже, що уряду Росії доведеться докласти чимало зусиль, щоб переконати росіян, що арешт підозрюваного у вбивстві Політковської є чимось більшим, ніж політичним жестом».

Він каже, що треба дочекатись рішення суду щодо Махмудова. Але навіть обвинувачуваний вирок щодо виконавця не буде достатнім. Необхідно дізнатись, хто спланував вбивство журналістки.

Арешт ймовірного вбивці Політковської – не єдина гучна подія в Росії. Кілька тижнів тому російського націоналіста було засуджено до довічного ув’язнення за вбивство правозахисника та журналіста.

Анна Севортян, голова організації «Вахта прав людини» у Москві каже, що всі ці події не можуть бути випадковим збігом обставин. Вона вважає, що із наближення президентських виборів подібних повідомлень ставатиме все більше і більше.

Кремль зі свого боку відкидає звинувачення у веденні публічної кампанії. Представники влади заявляють, що останні арешти та вироки, є лише свідченнями того, що робота із захисту прав журналістів ведеться постійно.

Андрій Кортунов із фонду «Нова Євразія» вважає, що діє Кремля можуть нести благо, навіть якщо вони є політично мотивованими. За його словами, саме під час початку нової політичної кампанії Кремль може бути сприйнятливим до діалогу з журналістами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG