Спеціальні потреби

У Нігерії виявили два випадки паралічу дітей від поліомієліту – ВООЗ


У Нігерії в регіоні Борно підтвердили два випадки паралічу дітей внаслідок зараження поліомієлітом. Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Це перший випадок хвороби за останні два роки, востаннє поліомієліт e цій країні був зафіксований 24 липня 2014 року.

«Ми глибоко засмучені новиною про те, що дві нігерійських дитини паралізовані внаслідок захворювання на поліомієліт», – заявила директор регіонального бюро ВООЗ у країнах Африки Матшідісо Моет.

Вона відзначила великі зусилля уряду Нігерії останнім часом, щоб зупинити хворобу. «Основну увагу зараз слід приділити питанню швидкої імунізації дітей у районі спалаху і зробити все можливе, щоб жодна дитина не піддалася цій жахливій хворобі», – сказала вона.

За повідомленням ВООЗ, генетичне обстеження вірусів дає підстави вважати, що обидва випадки тісно пов’язані зі штамом дикого поліовірусу, який востаннє був виявлений у регіоні Борно у 2011 року. Експерти при цьому не виключають можливу передачу поліовірусу у важкодоступних для вакцинації районах.

Як вірус поліомієліту потрапляє в організм людини
Як вірус поліомієліту потрапляє в організм людини

Влітку 2014 року у Нігерії був виявлений останній випадок захворювання на поліомієліт. 25 вересня 2015 року ВООЗ виключила Нігерю зі списку держав зі спалахом поліомієліту.

ВООЗ вважає першочерговими кроками зараз забезпечити імунізацію у важкодоступних місцях, зокрема в околицях озера Чад, що поблизу кордону з іншими державами.

ВООЗ рекомендує уряду Нігерії тісно співпрацювати з міжнародними організаціями, щоб попередити розповсюдження хвороби. Зокрема, Нігерія має активізувати широкомасштабну імунізацію в країні та посилити систему спостереження з метою виявлення вірусу на ранній стадії.

Дивіться також: Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків

Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG