Спеціальні потреби

У США випробовують безпілотники для доставки вакцин


Ось що виявили у ході випробувань доставки ліків безпілотниками. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Ось що виявили у ході випробувань доставки ліків безпілотниками

Окрім доставки життєво важливих медикаментів, дрони також збиратимуть дані про безпеку і надійність цієї технології.

У Каліфорнії розробили технологію доставки вакцини за допомогою безпілотків у найважче доступні місця. Це дешево, швидко та ефективно, - переконують фахівці. Через спалахи Зіки, Еболи, нових видів грипу, навіть поліомієліту не зникає потреба швидко і ефективно реагувати на інфекційні хвороби. Часто, навіть маючи засоби боротьби з вірусом, люди не мають можливості доставити ліки до потерпілих.

Цей безпілотний літак випробовують для доставки ліків у важкодоступні місця у Руанді. «Літак завантажують ліками. Ви поміщаєте їх у відсік, захлопуєте дверцята і вантаж готовий для доставки», - розповідає розробник.

Безпілотники виробляє каліфорнійська компанія Zipline, а вакцини надають гуманітарні організації. Проект здійснюють за підтримки благодійного фонду американської служби доставки UPS.

Президент цього фонду Едуардо Мартінез розповідає: «Ефективна доставка ліків рятує життя, тому ми активно працюємо з організаціями у всьому світі, щоби надавати допомогу, якщо інші шляхи транспортування вантажу не є ефективними».

Безпілотники з нерухомими крилами можуть доставляти півтора кілограма вантажу на відстань у 120 кілометрів. Вони подорожують по заздалегідь визначеному маршруту. Після доставки пакунку, дрон повертається на базу.

Ідея цього проекту, як кажуть організатори, полягає у тому, щоб перевезення ліків нічим не відрізнялося від доставки піци додому.

Щойно лікар вносить замовлення на кров чи медикаменти, працівники пакують замовлення у м’яку коробку, кладуть у безпілотник, сканують код маршруту і висилають… Коштує це значно менше ніж послуги перевезення літаком чи гелікоптером.

Окрім доставки життєво важливих медикаментів, Zipline і UPS водночас збиратимуть дані про безпеку і надійність цієї технології. Зібрана інформація може стати важливим фактором у рішенні Федеральної авіаційної адміністрації щодо використання дронів у розсилці пакунків у США.

Коли ця технологія стартує у США, розповів виконавчий директор компанії Zipline Келлер Рінадо. «Найкращий шлях - це працювати разом з авіаційною адміністрацією, якщо ми хочемо, щоб ця технологія прижилася у США. Робити це ми будемо в країні, де надаємо допомогу і водночас збираємо дані про десятки тисяч годин польоту. Мені здається, якщо ми представимо ці дані про безпеку доставок, то уряд прискорить процес і ми зможемо реалізувати цю технологію у США», - каже Рінадо.

Зі згоди уряду Руанди компанія Zipline сподівається вже у серпні цього року почати доставку ліків у медпункти по всій країні.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG