Спеціальні потреби

Ось як попереджати «синдром АТО» зможе ... комп'ютерна гра


Солдат, який не звертає уваги на загрози у реальному часі має більшу схильність пізніше отримати ПТСР
Профілактична гра спирається на це спостереження

Всі нові військовослужбовці збройних сил Ізраїлю до кінця року будуть з профілактичною метою грати у спеціальну відеогру, створену для попередження посттравматичного стресового роладу (ПТСР), який в Україні також називають «синдромом АТО». Про це розповідає стаття у виданні New Scientist. Видання також повідомляє, що гру тестують і у збройних силах США.

«Гравці мають натискати на кнопку щоразу, коли на екрані з'являєтья крапка поруч з одним з двох малюнків. Одне з зображень завжди має загрозливий характер - це злі обличчя, або негативні слова як от "вибухи", "поранення" - а інші нейтральні», - наводить деталі стаття.

Проведене у 2015-му році дослідження показало, що гра у «Тетріс» може запобігати приступам болісних спогадів («флешбеків» - прим. ГА)

Гра базується на роботі Коліна МакЛеода з університету Західної Австралії, який першим використав подібну гру для дослідження уваги людей з тривожними розладами. За слова дослідника, такі люди швидше реагують на крапки поруч з малюнками на які вони вже дивляться. Тож, якщо хтось повільніше реагує на малюнки поруч із загрозливими зображенням, це означає, що людина їх уникає.

За задумом творців профілактичної комп'ютерної гри військовослужбовці повинні будуть фокусувати увагу саме на негативних зображеннях.

«На психологічному рівні, солдат, який не звертає уваги на загрози у реальному часі, має більшу схильність пізніше отримати ПТСР», - розповів New Scientist Яір Бар-Хаїм з університету Тель-Авіва.

«Болючі спогади, надмірна стимуляція та спроби уникати будь-чого, що нагадує травматичний досвід є результатом нездатності вірно сприймати події безпосередньо у час, коли вони відбуваються», - розповів дослідник.

За словами Бар-Хаїма, взаємозв'язок спостерігається не лише між униканням реальних загроз та ПТСР, але і між ігнорванням «загроз» на екрані та шансами набути ПТСР після участі у реальних бойових діях.

Над створенням техніки, яка лягла в основу гри, Бар-Хаїм працював спільно з Медичним підрозділом Сил оборони Ізаїлю, найбільшим центром біомедичних досліджень Міноборони США Walter Reed Army Institute of Research та Національними інститутами здоров'я США.

Дивіться також: Кожному 10-му українцю війна несе стресові розлади - американські лікарі

Кожному 10-му українцю війна несе стресові розлади - американські лікарі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG