Спеціальні потреби

Жертв на сході України значно більше - заява "Міжнародної кризової групи"


ЗСУ відповідають на вогонь з боку сепаратистів
ЗСУ відповідають на вогонь з боку сепаратистів
За офіційними даними, за останню добу ЗСУ втратили 7 військових. Ще 14 було поранено

Київ, Москва та сепаратисти на сході України в однаковій мірі несуть відповідальність за добробут цивільних, які живуть вздовж лінії розмежування. Про це у брифінгу, опублікованому на початку тижня заявила "Міжнародна кризова група", - міжнародна неприбуткова організація, яка здійснює дослідження насильницьких конфліктів та проштовхує політику, спрямовану на їх вирішення або полегшення.

"На густонаселених цивільних теритиоріях одне одному протистоять десятки тисяч добре озброєних військових. Сторони настільки близькі, що навіть використання легкого стрілецького озброєння може спричинити значну шкоду, не кажучи про важкі озброєння, які використовуються регулярно. Це становить значний ризик для цивільних, які там мешкають - відповідно до неофіційних підрахунків, йдеться про приблизно 100 000 - іноді у безспосередній близькості до військових, які зайняли полишені будинки. Це також підвищує ризик ескалації", - йдеться у заяві організації.

Реальна кількість загиблих може бути значно вищою, ніж визнають сторони конфлікту
"Міжнародна кризова група"

Як відомо, у понеділок голова РНБО Олександр Турчинов заявив, що у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі, готовий розглянути питання про запровадження військового стану.

Загострення бойових дій на сході України та значна кількість загиблих серед українських військових опинились у центрі міжнародної уваги. За офіційними даними, за останню добу ЗСУ втратили 7 військових, ще 14 було поранено. При цьому, у "Міжнародній кризовій групі" заявляють, що реальна кількість загиблих (включно з жертвами серед цивільних) може значно перевищувати цифри, які озвучують сторони протистояння.

Значні жертви серед ЗСУ на Сході сьогодні активно згадуються західними оглядачами та ЗМІ.

"Ще одне похмуре нагадування, що війна в Україні триває: 7-ро загиблих у ході бойових дій, 14 поранено за минулий день", - твітує кореспондерт "Радіо Свобода" Крістофер Міллер.

"На сьогодні за липень загинуло 29 українських військових", - підсумовує Ендрю Боуен, докторант американського університету Boston College, який досліджує сучасну Росії та відмивання грошей.

Україна також має негайно зайнятись гуманітарними наслідками конфлікту, включно із явними ознаками психіатричних розладів у селах на лінії фронту
"Міжнародна кризова група"

У "Міжнародній кризовій групі" у понеділок закликали сторони конфлікту "негайно вдатись до заходів для забезпечення безпеки, задоволення гуманітарних, у тому числі медичних, потреб цивільних, які опинились вздовж лінії розмежування".

"Україна також має негайно зайнятись гуманітарними наслідками конфлікту, включно із явними ознаками психіатричних розладів у селах на лінії фронту. Якщо вона нездатна це зробити, варто заохотити дослідити потреби населення досвідчену міжнародну організацію, таку як "Лікарі без кордонів", - зауважують упорядники заяви.

"Уряд України також має наказати місцевим чиновникам, більшість з яких покинули населені пункти на лінії фронту, повернутись до праці, або принаймні підтримувати контакт з місцевим населенням", - також відзначили у "Міжнародній кризовій групі".

Дивіться також: Ось чому Трамп поквапився оголосити парнтера на виборах

Ось чому Трамп поквапився оголосити парнтера на виборах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG