Спеціальні потреби

Корупція та недбалість серед причин низької імунізації в Україні – експерти


Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Вакцинації заважає корупція, а уникають її "ідіоти" - думки експертів, політиків. Відео

В ЮНІСЕФ також наголошують на браку політичної волі серед українських лідерів та несерйозне ставлення до проблеми імунізації.

Низький рівень вакцинації дітей в Україні є загрозою національній безпеці і вимагає невідкладних дій уряду - про це напередодні заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Голос Америки запитав експертів, хто чи що заважає вакцинації українців.

Після спалаху поліомієліту та різкого зростання інфекційних хвороб в Україні – кору, коклюшу та появи правцю – в країні зростає нагальна потреба в імунізації. Утім міжнародні експерти вказують на прогалини в українському медичному законодавстві, а також на брак знань та досвіду в експертному середовищі.

«Медики із задоволенням би пропагували вакцинацію, якби мали захист на законодавчому рівні. Багато громадських організацій, журналістів повинні дотримуватись сучасних стандартів, базуючись на наукових знаннях та досвіді, щоб розповідати історії, які відповідають дійсності та не представляють якихось приватних інтересів, - розповіла Еллін Олден, координатор USAID із глобального викорінення поліомієліту, - а також медичні асоціації, університети, батьки, вони всі можуть об’єднатися і закликати людей до користування правильними ліками».

Пані Огден також не виключає, що причиною низької вакцинації в Україні є корупція та лобіювання приватних інтересів при закупівлі вакцин:

«Я думаю, у цілому в процесі закупівель є люди, які отримують чи фінансову, чи іншу вигоду. Саме тому ми говоримо про необхідність реформи державних закупівель, щоб проводились незалежні тендери, щоб усі виділені кошти були насправді доступними, щоб дистрибуція вакцин відбувалась безкоштовно, щоб уся система купівлі, ліцензування, розвезення проводилась незалежною стороною, яка не матиме від цьому корисного інтересу. Так, як відбувається закупівля вакцин у решті світу. На мою думку, Україна має ці проблеми, бо не слідує міжнародним стандартам у цьому питанні».

Як вакцина від поліомієліту потрапляє з заводу до лікарні
Як вакцина від поліомієліту потрапляє з заводу до лікарні

На проблемі недостатнього інформування населення вказує представниця ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова: «Якщо батьки не захочуть, вони не будуть вакцинуватись. Якщо лікарі самі не будуть вірити в таке, що вони роблять, вони не будуть вакцинувати навіть за наявності вакцини. Тому зараз цей процес у світі дуже серйозно побудований на комунікації».

В ЮНІСЕФ також наголошують на браку політичної волі серед українських лідерів та несерйозне ставлення до проблеми імунізації.

«Тому що це питання політичне, воно часто стає спекулятивним у різних ситуаціях. Ним легко маніпулювати, тому що знання батьків про вакцини є дуже малі, знання про інфекції також невеликі, і коли є вакуум знань, лишається велике поле для маніпуляцій», - розповіла Катерина Булавінова.

Наші колеги з Радіо Свобода в Україні опитали народних депутатів, чи вони вакцинують власних дітей. Як виявилось, не всі довіряють вакцинації.

Позафракційний депутат Борислав Береза каже, що вакцинував власних дітей: «Ми вважаємо, що це потрібно, тому що епідемії ще нікуди не зникли, вони дійсно існують».

Протилежної думки дотримується Михайло Папієв, народний депутат «Опозиційного блоку». «Коли відбулися трагедії в Україні, коли були летальні випадки стосовно дітей, яким ставили прострочену, контрафактну вакцину, то сьогодні у батьків є недовіра до держави. І треба з розумінням ставитись до батьків, бо для них найбільша цінність є діти».

«Батьки, що уникають вакцинацію за якимись надуманими міфічними, релігійними уподобаннями – це, вибачте, ідіоти, бо це життя їхніх дітей», - апелює Леонід Ємець від фракції «Народний фронт».

Не довіряє якості вакцин Ігор Луценко від фракції «Батьківщина»: «Є певна тенденція до уникнення щеплень, і це частково має об’єктивні підстави, тому що те, що нам пропонується у вигляді вакцини, воно не завжди вакциною є. Враховуючи, що ми маємо матір-епідеміолога, ми можемо визначити якісні речі, можемо потратити більше, але вакцинувати більш безпечними вакцинами».

«Не робити щеплення від поліомієліту принесе значно більший ризик кожній родині, яка може стати перед ситуацією, коли дитина на очах стане інвалідом, тому що лікування від поліомієліту немає», - відповідає Ольга Богомолець лікар і народний обранець від фракції «Блок Петра Порошенка».

Щоб подолати проблему слабкої імунізації, міжнародні експерти наголошують, що Україна має продемонструвати велику політичну волю, почати серйозне стратегічне планування, реформувати процес закупівлі вакцин та покращити комунікацію з народом. Але найголовніше, кажуть експерти, українці мають повірити, що це працює.

Дивіться також: Присоромити Трампа зуміло подружжя мусульман

Присоромити Трампа зуміло подружжя мусульман. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG