Спеціальні потреби

Команда МВФ завершила перший перегляд програми для України


Україна - на крок ближче до отримання приблизно 700 млн дол. траншу від МВФ

Команда Міжнародного валютного фонду досягла домовленості робочого рівня з урядом України про перегляд програми stand-by йдеться в повідомленні Фонду.

Якщо результати перегляду затвердить керівництво та Виконавче правління Фонду, Україна зможе отримати 700 млн доларів наступного траншу кредиту stand-by. Правління може розглянути це питання в листопаді. Також Фонд розгляне запит України на подовження дії кредитної угоди до кінця червня 2022 року.

За результатами перегляду голова місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Голлар виділила такі пріоритети реформ:

- Повернення бюджетної політики у відповідність до цілей середньострокового сталого рівня боргу поряд із захистом вразливих верств населення, зміцненням управління надходженнями та зменшенням фіскального тиску від квазіфіскальної діяльності, включно з енергетикою.

- Забезпечення незалежності Центробанку та зосередження монетарної політики на поверненні інфляції до цільової.

- Забезпечення здоров'я банківського сектору, включаючи через добрі стандарти управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування для приватного сектору.

- Боротьба проти корупції та просування судової реформи.

- Зменшення ролі держави та вкорінених інтересів в економіці з метою покращення ситуації для бізнесу, залучення інвестицій та збільшення економічного потенціалу.

Торік МВФ погодив програму stand-by обсягом 5 млрд доларів для України. За програмою, було виділено один транш у 2,1 млрд доларів. З вересня місія МВФ працювала в Україні в дистанційному режимі.

Дивіться також: Як виглядатимуть сучасні будинки, готові до пандемії. Відео

Як виглядатимуть сучасні будинки, готові до пандемії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG