Спеціальні потреби

У США помилково розіслані живі бактерії сибірської виразки


Американські військові помилково розіслали зразки живих бактерій сибірської виразки лабораторіям в дев’яти штатах США і на американську військово-повітряну базу в Південній Кореї, повідомили офіційні особи США.

Пентагон повідомив, що підозр на інфікування і небезпеки зараження для суспільства немає. Однак чотири цивільні особи, почали проходити курс профілактичних заходів, які зазвичай включають вакцинацію, лікування антибіотиками тощо.

Для цих чотирьох існує «мінімальний» ризик зараження, повідомив представник Центрів з контролю і профілактики захворювань, які почали розслідування даного інциденту.

Ці чотири людини «виконували процедури, в результаті яких біологічний агент потрапив в повітря», – сказав він.

При попаданні в повітря бактерії можуть викликати смертельну легеневу форму сибірської виразки. Один з таких випадків стався в 2001 році, коли через контакти зі спорами сибірської виразки, відправленими поштою в американські урядові установи і ЗМІ, загинуло п’ятеро осіб.

В останньому інциденті, зразки сибірки були розіслані з військової лабораторії у штаті Юта, однак перед відправкою їх повинні були інактивувати. Пентагон повідомив, що зразки передбачалося використовувати в роботі зі створення польових діагностичних систем для виявлення біологічних загроз.

XS
SM
MD
LG