Спеціальні потреби

Німеччина процвітає, але її настанови не допомагають іншим - експерт


Німецькі настанови не допомагають Греції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Німецькі настанови не допомагають Греції

Вперше за півтора року після періоду потужної споживчої активності у країнах Єврозони відбулось економічне зростання. Однак, аналітики попереджають, радіти поки що зарано. Останні показники, якими би позитивними вони не були, ще не є свідченням закінчення економічної кризи в Європі.

Після шести кварталів послідовного падіння економічних показників, єврозона нарешті винирнула з рецесії. Економічне зростання у другому кварталі цього року склало три десятих відсотка. Це, звичайно, не економічний бум, але безумовно - поворотний момент, каже економічний стратег Дараг Махер:

«Сам факт, що ми можемо говорити про зростання, політики та економісти можуть говорити про зростання - це важлива психологічно зміна».

Європа вийде з рецесії до кінця року - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Найкращі показники в Португалії – там економіка зросла на одну цілу і 1 десяту відсотка. Для країни, яка нещодавно вимушена була позичити 102 мільярди доларів у Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду для порятунку економіки – це дуже добра новина.

Однак, головну роль у загальному покращенні ситуації ЄС таки зіграли кити європейської економіки – Німеччина та Франція.

Економіка Німеччини зросла на сім десятих відсотка, Франції – на пів відсотка. В обох країн зросло споживання та збільшився обсяг виробництва. Показники перевищили найсміливіші прогнози економістів, каже Махер:

Бджоли заробляють для США 15 млрд на рік
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
«Це дуже обнадіює. Якщо найбільші економіки мають гарні показники та встають на ноги, вони у кращій позиції - і економічно, політично -, щоб у свою чергу підтримати решту країн, які, можливо, ще потребуватимуть допомоги».

Найбільш проблематичними все ще залишаються країни на півдні. Економіка Іспанії скоротилася на одну десяту відсотка. Італії – яка переживає високий рівень безробіття та має великі борги – на дві десятих відсотка.
Якщо найбільші економіки мають гарні показники та встають на ноги, вони у кращій позиції - і економічно, політично -, щоб у свою чергу підтримати решту країн, які, можливо, ще потребуватимуть допомоги
Дараг Махер, економічний стратег

Епіцентр європейської економічної кризи за останні чотири роки – Греція – повідомила про падіння економіки на понад чотири відсотка. У порівнянні з останнім кварталом це невелике, але покращення, однак також і ознака, що проблема в Греції не розв’язана, каже експерт-фінансист Джоу Рандл:

«Німеччина розквітає, справи Франції непогані. А подивимось на південь Європи і бачимо глибокий занепад. Дві третини Європи та Німеччина контролюють, хто і як повинен впроваджувати режим жорсткої економії у той час, як самі почуваються зовсім непогано. У такий спосіб проблеми всієї єврозони ми не вирішимо».

Виглядає, що це розуміють і у Брюсселі. Речниця Європейської комісії Шантал Гьюз каже:

«Ми завжди радіємо гарним новинам. Але підстав для заспокоєння поки що нема. Вітати самих себе із закінченням кризи зарано. Нам ще доведеться долати серйозні перешкоди. Показники росту поки що залишаються низькими та перші ознаки економічного одужання зовсім нестабільні».

Європейський союз святкувати не поспішає. Але після півтора року болісного падіння, принаймні якісь гарні новини додають ентузіазму на майбутнє.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG