Спеціальні потреби

Як створити «рай» під склом?


Мало хто не мріє створити свій власний райський куточок. Саме на таке затишне місце перетворила свій будинок одна жінка. У важкий для неї час вона переробила власний будинок на теплицю, де знаходить душевне заспокоєння. Зробити це вона змогла за допомогою сучасних технологій садівництва.

Відвідини Національного ботанічного саду у Вашингтоні змінило життя садівниці Рут Кессінджер.

«Я зайшла в середину, переді мною розсунулись скляні двері і я вступила у чудовий зелений світ теплих і вологих джунглів. Я ходила навколо приголомшена красою цього місця», – каже Рут.

У той період Рут якраз пережила смерть рідної сестри від раку. Відчувши в саду душевний спокій, вона вирішила створити власний райський куточок. Однак, була одна проблема. Рут не любить копатися в землі.

«Я ніколи не займалася городом, сказати правду, я це ненавиділа», – підкреслює вона.

Тож вона почала вирощувати рослини вдома у горщиках. Рут перебудувала веранду під теплицю, яку від будинку відділяє скляна стіна. У новому приміщенні жінка вирощує безліч квітів, овочів та фруктів, як то апельсини, лайми, лимони, а також рідкісну цитрусову рослину під назвою Рука Будди.

«Мені подобається коли рослини не лише чудово виглядають, а й приносять користь», – каже Рут.

Її сад розташований горизонтально. Вода подається за допомогою помпи до рослин, які запускають коріння не у земляний ґрунт, а у синтетичні губки. Вона пояснює:

«Вода автоматично подається чотири рази на день. Це чудово для такої ледащої садівниці як я. Мені не треба нічого робити, хіба що раз на тиждень додати води чи добрив».

Спочатку сад був для Рут способом забути про втрату рідної сестри. Тепер він перетворився на місце сімейних зборів. Вона каже:

«Коли ми створили цю теплицю, ми перенесли сюди обідній стіл, і тепер тут їмо. Цей сад показав мені, що справжня насолода життя в тому, щоб не ізолювати себе від рідних та друзів».

Своїм досвідом перетворення власного будинку на сад Рут поділилась з іншими у книжці «Рай під склом», де описує не лише процес створення власного саду, але й вплив рослин на її життя.

XS
SM
MD
LG