Спеціальні потреби

Пакистан: від повені постраждало 12 мільйонів людей


Наметове містечко для постраждалих від повені в Пакистані
Наметове містечко для постраждалих від повені в Пакистані

Пакистанські органи влади евакуювали на півдні країни понад 500 тисяч людей з районів, яким загрожує повінь. Від повені в країні вже постраждало 12 мільйонів людей.

Протягом останніх днів повінь пройшла північно-західним районом Пакистану, в результаті чого загинуло понад 1500 людей. Вона знищила дороги, мости і житлові будинки, а також урожай і фермерські господарства. До багатьох районів дістатися можна лише човном або вертольотом.

Мусонні дощі продовжувались у четвер, поширюючи повінь на провінції Пенджаб і Сінд, де вже відбуваються розшуково-рятувальні операції та операції з надання допомоги постраждалим. Представники Організації Об’єднаних Націй повідомляють, що повінь загрожує 11 районам країни, причому мусонні дощі продовжуються.

Світова продовольча програма повідомила, що вона розпочала велику повітряну операцію з надання найнеобхіднішого продовольства десяткам тисяч людей, які з приводу повені опинилися відрізані від решти країни.

Міністерство оборони США повідомило, що американські війська можуть надіслати військовослужбовців із сусіднього Афганістану, щоб допомогти пакистанським жертвам повені, якщо Ісламабад звернуться з проханням про надання додаткової допомоги.

Представник Пентагону Джефф Морелл заявив, що американські вертольоти здійснили в четвер 18 рейсів, під час яких постачили 30 тон допомоги і евакуювали 800 людей з району Калам у провінції Хайбер-Пахтунхва. В операції взяло участь шість вертольотів з Афганістану.

Тимчасом у телевізійному зверненні до народу прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Реза Гілані закликав міжнародну громадськість надати допомогу його країні, яка бореться з «найбільшою повінню в своїй історії».

Водночас багато пакистанців піддають критиці уряд за те, що вони називають повільною реакцією на природне лихо, а також плани прем’єр-міністра Гілані відбути подорож до Європи в час, коли країна переживає катастрофічну повінь.

XS
SM
MD
LG