Спеціальні потреби

У Пакистані екстремісти атакували дві мечеті мусульманської секти


Пакистанська поліція займає бойові позиції біля мечеті
Пакистанська поліція займає бойові позиції біля мечеті

За повідомленням пакистанських офіційних осіб, ймовірні бойовики Талібану атакували дві мечеті, що належать мусульманській секті Ахмаді в північно-східному місті Лахор, убиваючи щонайменше 80 людей.

Поліція каже, що озброєні нападники, деякі з поясами з вибухівкою, були озброєні гранатами, коли атакували мечеті незабаром після того, як у п’ятницю розпочалися традиційні молитовні зібрання. Поранення отримало понад 80 людей.

Неподалік мечетей сталися перестрілки між поліцією і нападниками.

Обидві мечеті є центрами Ахмаді – невеликої мусульманської секти, проти якої в минулому чинилось насильство, хоча ніколи такого масштабу. У 70-х роках, під тиском з боку суннітської більшості, Пакистан, який офіційно є мусульманською державою, в проголосив, що віруючі Ахмаді не є мусульманами.

Поліція каже, що напад на мечеть у районі Модель Таун був короткий і що щонайменше один нападник загинув, а двох було затримано. Проте в районі Гархі Шагу протистояння тривало кілька годин, тому що нападники взяли кількох людей заручниками. У момент, коли поліція ввійшла до мечеті, три нападники підірвали себе вибухівкою.

Керівник провінції Пенджаб Шабхаз Шариф заявив, що Пакистан поборюватиме всі форми тероризму та екстремізму.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG