Спеціальні потреби

ОБСЄ готова відправити озброєних поліцейських на схід України


Ламберто Заньєр
Ламберто Заньєр

Організація з безпеки і співробітництва в Європі розглядає можливість надіслання збройної поліцейської місії до Східної України з метою гарантування безпеки при проведенні виборів, якщо буде досягнута відповідна домовленість між усіма сторонами.

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр розповів в інтерв’ю агентству Associated Press, що організація готова відправити до регіону кілька сотень поліцейських – можливо, озброєних, – щоб гарантувати проведення виборів в спокійній і безпечній обстановці.

«Це була б поліцейська операція на підтримку правопорядку в регіоні, покликана допомогти гарантувати безпечну обстановку для проведення виборів», – пояснив Заньєр.

Відповідно до досягнутої за міжнародним посередництвом мирної угоди, Україна повинна провести місцеві вибори в двох східних регіонах, контрольованих проросійськими сепаратистами. Однак поки що процес врегулювання дворічного конфлікту, який забрав уже понад 9 300 життів, йде вкрай повільно.

Москва вважає, що Україна повинна прийняти необхідну законодавчу базу для проведення голосування. Київ же наполягає, що спочатку сепаратисти повинні припинити бойові дії і відвести зброю, дозволивши Україні відновити контроль над кордоном з Росією. Обидві сторони дотримуються відмінних думок щодо того, який ступінь автономії мають отримати сепаратистські райони, подробиць обміну полоненими та амністії для бойовиків.

За словами Заньєра, поліцейська місія, відправити яку попросив президент України Петро Порошенко, буде працювати разом з місцевою поліцією Донецької та Луганської областей, запобігаючи злочинності й допомагаючи міжнародним спостерігачам стежити за ходом голосування. Проте місія ОБСЄ могла б прибути лише на схід України за умови припинення вогню.

Заньєр додав, що це складна справа, але може бути дійснена, якщо на неї погодяться всі сторони.

Дивіться також: США мають бути опорою України - конгресмен-республіканець

США мають бути опорою України - конгресмен-республіканець. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG