Спеціальні потреби

Капсула Orion стартувала з космодрому у Флориді


Старт ракети з капсулою Orion
Старт ракети з капсулою Orion

Новий космічний корабель для транспортування астронавтів у п’ятницю відправився в тестовий політ, стартуючи з космодрому на Мисі Канаверал у Флориді.

Спочатку пробний запуск капсули Orion був призначений на четвер, проте був відкладений через низку проблем, у тому числі неполадки з ракетою-носієм, сильний вітер і човни, помічені в закритій зоні біля узбережжя.

Безпілотний космічний корабель двічі облетить Землю на висоті близько 5800 кілометрів – це в 14 разів вище орбіти Міжнародної космічної станції. Після польоту тривалістю 4,5 години, Orion повернеться на Землю і приводниться в Тихому океані біля берегів Каліфорнії.

Як повідомляють у НАСА, перша пілотована місія на Orion буде виконана не раніше 2021 року. У стані повної експлуатаційної придатності корабель зможе доставляти 4-6 астронавтів у глибокий космос – на Місяць, астероїди, а з часом і на Марс.

З тих пір, як у 2011 році США згорнули свою програму шатлів, астронавтів доставляла на МКС російська капсула «Союз». НАСА уклало контракти з двома приватними компаніями, Boeing і Space X, на розробку нових засобів транспортування астронавтів до 2017 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG