Спеціальні потреби

Американську оперу про Голодомор співатимуть у Києві англійською


У цій виставі тільки троє дійових осіб. Жінка, немовля і чоловік
Американську оперу про Голодомор виконають в Україні. «Червона земля. Голод» – так зветься вистава, світова прем’єра якої відбудеться 21 листопада в Національній опері України.

Оперу створив американський композитор українського походження, оперні співаки запрошені зі Сполучених Штатів, і виконується твір англійською мовою.

Голодомор загальмував формування нації - історик
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00
У цій виставі тільки троє дійових осіб. Жінка, немовля і чоловік. Усі троє голодують, бо дія відбувається в Україні в 33-му. Селянка, у якої відібрали весь хліб, і функціонер, який цей хліб конфіскував, зустрічаються випадково. Він закохується, розкаюється і навіть пробує врятувати життя її дитини ціною власного життя.

Оперу «Червона земля. Голод» створили двоє знаменитостей. Музику написав американський композитор українського походження Вірко Балей, а лібрето – україномовний поет зі Сполучених Штатів Богдан Бойчук. Американську оперу про Голодомор уже бачив Лас-Вегас і Нью-Йорк. Тепер її побачать у Києві. Прем’єру, приурочену до 80-х роковин Голодомору, готує Національна опера.

Як каже режисер-постановник опери Василь Вовкун, за стилістикою вона – поставангард. Складна музика, імпресіоністична атмосфера, епічний розмах емоцій:

«Мені видається, що вона піднімається до якогось шекспірівського трагічного звучання».

Про трагедію українського народу співатимуть англійською. Як каже автор Вірко Балей, ідею опери про Голодомор він почав виношувати тридцять років тому. Тоді годі було навіть мріяти про постановку в Україні:

«Я вважав, що якщо вона буде поставлена, то буде поставлена в Америці, не буде поставлена тут. У ті роки, які я почав, це не було реально. У 85 році поставити в Україні про Голодомор – ви жартуєте?»

Журналістка екранізує антисталінський памфлет
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00
Direct link
Англійську мову опери автори пояснюють ще й тим, що твір адресований іноземній аудиторії, яка про Голодомор нічого не знає. До таких іще недавно належав виконавець головної чоловічої ролі, зірка американської оперної сцени Джон Дайкерс.

Він говорить:

«Я ніколи не чув про Голодомор. Це було щось зовсім нове для мене, і тільки участь у цьому проекті відкрила мені очі на те, яку трагедію пережив український народ у 30-і роки. Я зацікавився історією України, почав її вивчати. І мені б дуже хотілося, щоб мистецтво допомогло українцям загоїти цей біль».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG