Спеціальні потреби

Між Росією та Україною знову газ


Газове питання підняли у середу під час офіційної зустрічі між президентом України Віктором Януковичем та прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

Міністр вугільної промисловості та енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна узгодила із Росією закупівлю газу на наступний рік. Також урядовець зазначив, що Україна збирається закупити менший обсяг за 27 мільярдів кубометрів газу.

Втім, російський “Газпром” не підтвердив заяву Юрія Бойка. “Навряд чи це так”, цитують РІА “Новости” джерело у “Газпромі”. Російські газовики заявляють, що час для переговорів щодо обсягів закупівлі вже сплинув. Загалом, за контрактами 2009 року Україна повинна купувати у Росії не менше 41, 6 мільярда кубометрів газу. Українські чиновники вважають, що газу країні треба набагато менше.

У середу, 27 червня голова правління “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що Росія не готова зменшити обсяги відбору газу Україні. За його ж словами, немає підстав і для перегляду ціни на газ для України.

“Ми не бачимо підстав для перегляду ціни на газ для України. Ціна для України на газ абсолютно нормальна, вона ринкова і навіть нижча ніж для багатьох інших країн”, - сказав голова “Газпрому”.

Газове питання підняли у середу і під час офіційної зустрічі між президентом України Віктором Януковичем та прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим. “Звісно, не приховую, що мене продовжує серйозно турбувати газова проблема”, - сказав Віктор Янукович під час зустрічі. В прес-службі не оголосили до чого домовились політики.

Також голова російського уряду взяв участь у засіданні комітету з питань економічної співпраці між Україною та Росією. Тему газу підняли й тут. Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що Україна своєчасно сплачує російський газ.

“Не дивлячись на відчутні фінансові труднощі, забезпечується своєчасна сплата за газ та надійність його транзиту”, - заявив Микола Азаров під час засідання. Також прем’єр додав, що обидві сторони налаштовані на рух вперед та готові обговорити розвиток україно-російських відносин.
“Звісно, не приховую, що мене продовжує серйозно турбувати газова проблема”.
Віктор Янукович


В свою чергу Дмитро Медведєв запропонував Україні швидше вступити до зони вільної торгівлі в межах СНД. “Важливим є завершення процедур, необхідних для вступу в силу договору про зону вільної торгівлі в СНД, який був підписаний минулого року у Петербурзі. Ми розраховуємо, що кінцева ратифікація цього документу всіма учасниками сприяє розвитку гарних економічних відносин”, - підкреслив прем’єр-міністр Росії. Також у розмові із Віктором Януковичем російський політик нагадав, що досі існують питання щодо інтеграційних об’єднань та векторів економічного розвитку країн.

Конкретних результатів від таких зустрічей не буде, вважають експерти. Керівник центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко зазначив, що це тільки підготовка до зустрічі президентів України та Росії в Ялті.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG