Спеціальні потреби

Україна купуватиме газ в Німеччині


Українська державна компанія “Нафтогаз України” розповсюдила повідомлення про досягнення домовленостей з німецькою корпорацією RWE про купівлю-продаж природного газу. Йдеться про підписання так званої рамкової угоди, яка “створює юридичні засади для можливого постачання природного газу”, - зазначають у НАК. Там також кажуть, що документ не містить зобов'язань жодної із сторін обов'язкової купівлі і продажу певних обсягів палива.

Сторони планують укласти контракти, в яких визначать ціну та обсяги постачання. Раніше українські урядовці висловлювали сподівання, що вартість палива з Німеччини буде нижчою за російський трубопроводний газ, який країна закуповує за контрактами 2010 року. Щоправда експерти визнають - обсяги закупівлі не зможуть замінити газ із Росії.

Українські урядовці не приховують, що одне із завдань таких проектів — полегшити переговори з Росією про перегляд існуючих контрактів, яка нині є основним постачальником палива для України і попри зусилля влади не йде на поступки в цьому питанні, вимагаючи навзаєм інтеграції до митного союзу та передачі ГТС.

Укладені угоди є частиною урядового плану скорочення залежності від одного постачальника. Минулого року НАК попередив Газпром про зменшення обсягів закупівлі російського газу нижче обумовлених в контрактах показників. Київ планує замінити дороге російське паливо закупівлями зрідженого газу, який транспортуватимуть до терміналу, що планують спорудити неподалік Одеси. Про участь в його побудові прем'єр Микола Азаров цього тижня домовлявся в Катарі. Проект оцінюють у понад мільярд доларів. Україна шукає як інвестора, який би погодився вкласти гроші у його спорудження, так і постачальників скрапленого газу.

“На цьому етапі стратегічною лінією розвитку нашої економіки і соціальної сфери стає підвищення енергоефективності та енергонезалежність. Тому ми шукаємо нові джерела постачання енергоносіїв. Ми шукаємо нові шляхи, нові напрямки, підтримуємо (фінансуємо або співфінансуємо) на державному рівні нові енергоефективні проекти і технології. Програм багато, але прогресу нажаль мало”, - визнав Микола Азаров в своєму блозі.

Ще один перспективний напрямок, над яким активно працює уряд — налагодження видобування сланцевого газу. Про завершення конкурсів на укладання угод про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах Олеської та Юзівської ділянок міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький повідомив під час зустрічі із послом Сполучених Штатів Америки Джоном Теффтом. В тендері брали участь декілька транснаціональних корпорацій, зокрема й американські, які мають досвід видобування сланцевого газу. Запаси цього виду палива оцінюють у 3 трильйони кубічних метрів. Уряд також не полишає надії збільшити видобування традиційного палива - днями планують оголосити конкурс на розробку Скіфської та Фороської ділянок, що знаходяться на глибоководному шельфі Чорного моря.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG