Спеціальні потреби

Українська опозиція об’єднується перед виборами


Лідери української опозиції: Микола Томенко (віце-спікер парламенту), Олександр Турчинов (заступник голови партії «Батьківщина»), Юрій Гримчак (заступник голови партії «Народна самооборона»)
Лідери української опозиції: Микола Томенко (віце-спікер парламенту), Олександр Турчинов (заступник голови партії «Батьківщина»), Юрій Гримчак (заступник голови партії «Народна самооборона»)

Партії “Батьківщина” та “Народна самооборона” заявили про наміри об’єднатися. Крім цих політичних сил до новоутворення можуть увійти й інші опозиційні, кажуть політики.

Ідея об’єднання неодноразово звучала під час засідань Комітету опору диктатурі, до якої увійшло чимало представників української опозиції. Як зазначив перший заступник голови партії “Батьківщина” Олександр Турчинов, наразі вже відбулись консультації між двома партіями - “Батьківщиною” та “Народною самообороною”, з іншими силами ведуться переговори. Таким чином, політики сподіваються отримати більше місць у парламенті та “спростити рішення для громадян на майбутніх виборах”.

“Наші політичні сили є прикладом об’єднання, інтеграції опозиційних сил, для того, щоб в наступному році забезпечити перемогу над небезпечним кримінальним режимом”, заявив Олександр Турчинов.

Політики зазначили, що сьогоднішня влада поводить себе досить агресивно по відношенню до представників опозиційних партій, що також сприяє утворенню об’єднань.

Який характер носитиме новоутворення, хто входитиме у першу п’ятірку нової політичної сили - представники опозиції не зазначають. Натомість віце-спікер парламенту, один із лідерів “Батьківщини” Микола Томенко висловив впевненість, що першими можуть стати ті, хто зараз за ґратами. Тобто, Юлія Тимошенко та Юрій Луценко.

«У нас достатньо професійна правова команда, є підтримка міжнародного співтовариства, і я вірю у те, що до 30 липня, на час проведення з’їзду, ми на чолі списку матимемо Юлію Тимошенко і Юрія Луценка», - зазначив Микола Томенко.

Майбутні лідери, які наразі знаходяться в Лук’янівському СІЗО, знають про плани об’єднання. Тим більше, вони були одними із ініціаторів такого рішення. І Тимошенко, і Луценко робили заяви про об’єднання опозиційних зусиль. Заступник голови партії “Народна самооборона” Юрій Гримчак додав, що ще у вівторок, під час судового засідання, отримував останні вказівки від Юрія Луценка.

Останні соціологічні дослідження центру Разумкова показують, що рейтинг партії “Батьківщина” зростає порівняно із рейтингом регіоналів. Разом з тим, експерти зазначають, що без своїх лідерів опозиція залишатиметься слабкою. Чимало політиків вже пішло з “Батьківщини”.

На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенко, об’єднанню опозиції заважатимуть чимало внутрішніх чинників.

“Там і суб’єктивні конфлікти, звичайно, і влада буде грати на протиріччях, і багато там різних таких ідеологічних нюансів. І головне - егоїстичні партійні інтереси. Кожна з провідних партій хоче провести більше своїх депутатів, тому що це не лише політичний, а ще й економічний ресурс. Тому, звичайно, не тільки список, а навіть і по мажоритарці тут теж можуть бути нюанси”, зауважив Володимир Фесенко під час прес-конференції щодо підсумків 2011 року.

XS
SM
MD
LG