Спеціальні потреби

Делегація від Світового Конгресу Українців спостерігатиме за виборами


Делегація від Світового Конгресу Українців спостерігатиме за виборами
Делегація від Світового Конгресу Українців спостерігатиме за виборами

Проконтролювати, як проходитимуть парламентські вибори в Україні, збираються у Світовому Конгресі Українців. Організація планує оголосити набір міжнародних спостерігачів із відділень СКУ по всьому світу найближчим часом.

Як повідомляє прес-служба СКУ, таке рішення організація прийняла після повідомлення міністра закордонних справ Костянтина Грищенка про намір запросити міжнародних спостерігачів. У своєму блозі на Twitter міністр зазначив, що Україна запросить спостерігачів з усього світу та «надасть їм повне сприяння».

Інформацію про запрошення підтвердив і директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин. Речник МЗС зазначив, що міністерство буде сприяти роботі міжнародних спостерігачів. «Ми будемо робити все можливе, що від нас залежить, для того, щоб вибори були демократичними, і міжнародне співтовариство це побачило максимально широко», - сказав Олег Волошин.

На думку СКУ, моніторинг та інформація про хід виборчого процесу матимуть вирішальне значення для української «молодої демократії». Крім оголошення про набір добровольців, у СКУ створили спеціальну комісію, яка координуватиме міжнародну місію. Комісію очолили президент Українського Конгресового Комітету Америки Тамара Олексій та президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод. Як сказала Голосу Америки Тамара Олексій, спостерігачі від СКУ поїдуть в Україну за власний кошт, так як «їм важливо, щоб результати відзеркалювали волю народу».

«Діаспора зацікавлена, щоб Україна демократично розвивалася – і право на вільні та справедливі вибори є одним з основних демократичних прав», - зазначила в коментарі президент Українського Конгресового Комітету Америки Тамара Олексій.

За словами Павла Ґрода, забезпечення вільних та справедливих виборів є «вирішальним для розвитку демократії в Україні». «Ми гордимося, що міжнародні спостерігачі за виборами під проводом СКУ, який координуватиме свою працю із складовими організаціями, будуть продовжувати підтримку народу в Україні», - сказав Павло Ґрод.

Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій також зауважив, що спостереження за парламентськими виборами в Україні залишається пріоритетом для організації.

Про намір надіслати до України своїх спостерігачів заявила і Польща. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зазначив, що польських спостерігачів відправлять через місію ОБСЄ. Також міністр МЗС Польщі зауважив, що демократичні вибори – це не тільки «чесний підрахунок голосів». «Це також все оточення, пов’язане зі ЗМІ, з інституційною підготовкою цього процесу», - сказав Радослав Сікорський.

Поки що ОБСЄ не оголошує про початок підготовки місії міжнародних спостерігачів в Україні. Тим не менш, чимало європейських інститутів зазначали, що майбутні парламентські вибори стануть «лакмусовим папірцем» для України на дотримання демократичних стандартів, через що в Україні очікуватиметься велика кількість спостерігачів з-за кордону. Наприклад, Парламентська Асамблея Ради Європи заявила у резолюції по Україні, що буде готувати велику делегацію на цьогорічні парламентські вибори.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG