Спеціальні потреби

Старт виборчої кампанії: час слухати обіцянки


Ті самі імена, ті самі партії, ті самі ідеї – українські політологи не обіцяють чогось нового під час парламентської виборчої кампанії. Результати також є досить очікуваними, говорять експерти.

Провладна партія та об’єднана опозиція – дві політичні сили, які є основними конкурентами у боротьбі за вітчизняного виборця. Наразі за різними соціологічними опитуваннями, опозиція перемагає Партію регіонів на декілька відсотків. До так званої «другої ліги», за словами президента Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігоря Жданова, належать партія УДАР та Комуністична партія. Тільки чітке позиціонування допоможе одній із партій подолати на виборах 5% бар’єр.

«УДАР сьогодні позиціонується як третя сила. Кличку треба відверто казати з ким він планує об’єднуватися у парламенті, чи виступає за імпічмент президента тощо», - наголосив Ігор Жданов.

Тим не менш, українські виборці не сильно прислухатимуться до партійних ідеологій. Голосуватимуть за вже розкручені бренди та відомі імена. На думку директора Агентства моделювання ситуацій Віталія Бали, від цього програє сама країна, бо через це до списків не потрапляють професіонали.

«Українці повинні оцінювати партії за їх попередньою діяльністю. Поки громадяни цього не зрозуміють, країну знову очолять політики, які співатимуть з екранів телебачення», - зазначив Віталій Бала.
На жаль, на цих виборах ми знову не почуємо справжню риторику, нові ідеї. Ми не дізнаємося, якою повинна бути держава, якою має бути власність.
Віталій Бала, політолог
Втім, наявність співачки Таїсії Повалій у першій п’ятірці Партії регіонів голова правління Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко називає досить відповідним цій партії.

«Чому Повалій? Тут проявився класичний стереотип політтехнологів. Хоча коли була Ротару, то її список двічі програвав. У «Єдиній Росії» така техніка теж дуже популярна. Там завжди у списках спортсмени, музиканти. Повалій адекватно відповідає цьому списку Партії регіонів», - зауважив Володимир Фесенко.

Оцінити свій майбутній вибір вже можна було на нещодавніх з’їздах головних партій країни. На думку політологів, різні за характером зібрання показали виборцям, хто є хто.

«Наприклад, Партія регіонів провела свій з’їзд у закритому режимі. Журналістів посадили в одне приміщення, делегатів в інше. Мустафу Найєма взагалі побили охоронці депутата. На всі ці речі треба реагувати критично», - розказав Ігор Жданов.

Найменше українці цікавитимуться програмами партій. За словами Володимира Фесенка, повна байдужість до партійних програм – це особливість сьогоднішньої політики. А якщо хтось і зацікавиться – то нічого нового там не побачить.

«На жаль, на цих виборах ми знову не почуємо справжню риторику, нові ідеї. Ми не дізнаємося, якою повинна бути держава, якою має бути власність», - підсумовує Віталій Бала.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG