Спеціальні потреби

Підготовка до Олімпіади-2014 руйнує околиці Сочі


Російське місто Сочі готується до Зимової Олімпіади 2014-го року. Державна корпорація «Олімпстрой», що виграла тендер на будівництво об'єктів для Олімпіади, нещодавно заявила, що уряд повинен докладати більших зусиль не лише, щоб встигнути добудувати всі олімпійські об’єкти, а й щоб зробити це у найменш шкідливий для довкілля спосіб.

Екологічні проблеми, які супроводжують будівництво, вже стали предметом обговорення природозахисників усього світу. Російське відділення Всесвітнього фонду дикої природи (ВФДП) оголосило, що припиняє співпрацю з оргкомітетом підготовки до Олімпіади, поки не припиняться порушення екологічних норм при будівництві. Фонд попереджає, що тисячі гектарів природних заповідників довкола Сочі опинились під загрозою через вирубання дерев рідкісних пород і прокладання доріг через незаймані ліси. За даними ВФДП, деякі екосистеми зазнали незворотної шкоди, знищено місця існування птахів і ведмедів. Одним із уражених районів експерти називають – басейн ріки Мзимта. Там вирубано тисячі дерев для прокладення комунікаційних ліній.

Росія отримала право на проведення Зимової Олімпіади три роки тому, перемігши Південну Корею і Австрію. Але з того часу в будівництві почались проблеми, включно із скаргами місцевого населення на несправедливе відчуження земель.

Прес-секретар «Олімпстроя» сказала «Голосові Америки», що уряд повинен був би робити більше для дотримання існуючих стандартів щодо захисту довкілля. Втім, Євген Волк з фонду «Спадщина» зазначає, що для цього замало стимулів:

«Головним завданням є збудувати все вчасно – найдешевше для тих, хто будує, і найдорожче для тих, хто платить. У такій системі екологічні міркування стоять далеко не на першому місці».

Представники Всесвітнього фонду дикої природи кажуть, що тепер вже запізно очікувати, що Росія проведе екологічно орієнтовану Олімпіаду, але уряд все ще може вжити заходів, щоби зменшити вже заподіяну шкоду.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG