Спеціальні потреби

Олімпіада залишилася без Осло


Після того, як столиця Норвегії Осло зняла свою кандидатуру зі списку претендентів на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року, у списку претендентів залишилися тільки дві кандидатури: Пекіна і Алмати. Є підозри, що потенційні претенденти не хочуть приймати участі в конкурсі через нечувані кошти, пов’язані з іграми.

Норвежці відомі своєю любов'ю до зимових видів спорту, а Осло має досвід успішного проведення Олімпіади. Місто, безумовно, було фаворитом проведення змагань.

Прем'єр міністр Норвегії Ерна Солберґ пояснила рішення недостатньою підтримкою населення. За її словами, такий великий і дорогий проект, як Олімпійські ігри, безумовно, повинен проводитися виключно з повного схвалення мешканців країни.

Церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор у Сочі стала початком одного з найдорожчих спортивних заходів в історії світового спорту, із загальним бюджетом понад 51 мільярд доларів.

Занепокоєння з приводу майбутніх величезних затрат на проведення Олімпійських ігор і можливих проблем з громадською думкою відлякують потенційних кандидатів, - каже історик Олімпіад Філіп Баркер:

«Часто країнам-господарям доводиться змагатися один з одним у всьому, що стосується, наприклад, проведення церемонії відкриття або якості олімпійських об'єктів».

Серед міст, які вже відкликали свою кандидатуру з конкурсу - Мюнхен, Стокгольм, Санкт-Моріц, Краків та Львів.

«У багатьох випадках мешканці країни стурбовані долею олімпійських об'єктів після ігор. Для Олімпіади в Сочі побудували прекрасний спортивний комплекс в горах, але туди дуже важко дістатися, дуже складно залучити відвідувачів. Є ризик, що Сочі опиниться в такому ж становищі, як Афіни - з величезною кількістю об'єктів, якими, років через десять, зовсім перестануть користуватися», - сказав Баркер.

Норвезькі засоби масової інформації висловили невдоволення вимогами Міжнародного олімпійського комітету (МОК), за деякими повідомленнями, що включали обов'язкову аудієнцію у короля.

Мер Осло Фабіан Станґ заявив, що, якщо брати до уваги величезний бюджет і вимоги МОК, Олімпіада навряд чи б стала по-справжньому радісною подією. МОК, в свою чергу, заявив, що Норвегія прийняла рішення на основі «фактичних неточностей».

Кандидатури претендентів, що залишилися - Пекіна і Алмати - піддаються жорсткій критиці, пов'язаної з численними випадками порушення прав людини в Китаї та Казахстані.

Філіп Баркер стверджує, що найголовнішим критерієм відбору зараз є платоспроможність: «Не можна забувати, що Олімпійські ігри це не лише спортивний захід, вони символізують рух за мир. Але, дивлячись на країни, які розглядаються в якості господарів, розумієш, що МОК просто шукає країну, яка може собі дозволити розщедриться на проведення ігор».

Зняття кандидатури Осло означає, що зимові ігри 2022 будуть, втретє поспіль, проходити в Азії. У 2018 році столицею Зимової Олімпіади стане південнокорейський Пхенчан, а в 2020 році - Токіо.

XS
SM
MD
LG