Спеціальні потреби

Олімпійська корупція : Путін втратив контроль за підготовкою Ігор


Колись найбільше у світі будівництво – зведення олімпійського містечка у Сочі – повинно було стати найяскравішим каменем у короні Путіна. Сьогодні ж виглядає, що сочинська Олімпіада може обернутися чи не найбільшим тягарем для лідера Росії.

У п’ятницю відкрилися найдорожчі за всю історію Олімпійські ігри. На них було витрачено суму, яка в чотири рази перевищила початковий кошторис. Тоді, у 2007 році, коли Росія виграла конкурс на проведення Зимової Олімпіади у Сочі, розраховували витратити 50 мільярдів доларів, сьогодні бюджет досяг 200 мільярдів.

Співробітниця Трансперенсі Інтеренешнл Олена Панфілова каже, що корупція та надмірні витрати – причина прорахувань:

«Корупція просто вийшла з-під контролю. Крадуть та завищують ціни навіть ті, хто не мав би цього робити, особливо зловживають соціальні служби. Навіть ті, яких попередили припинити зловживання, все одно продовжують. А в такій ситуації дуже важко відчути святковий дух Олімпіади».

Професор Нью-йоркського університету Марк Ґалеотті каже, що цього не повинно було статися:

«Коли Росія подала заявку на проведення Олімпіади в Сочі, Путін все тримав під контролем. Економіка була на підйомі, він займав дуже сильну політичну позицію, тому Сочинські ігри повинні буди стати такою собі грандіозною подією для нової Росії. Світ повинен був побачити, що Росія – багата країна, яка може дозволити собі витратити великі гроші на подібну подію, зробити це ефективно та організовано».

Корупція просто вийшла з-під контролю. Крадуть та завищують ціни навіть ті, хто не мав би цього робити, особливо зловживають соціальні служби
Олена Панфілова
Втім, минулого року економічне зростання впало до одного та трьох десятих відсотка. Ще два роки тому, коли Путін обрався на другий термін, економісти розраховували на п’ятивідсоткове зростання.

Тепер же половина росіян, згідно з опитуваннями, не хочуть бачити Путіна кандидатом на наступних президентських виборах.

Серед них – і колишній магнат та політичний суперник Путіна, якого після десяти років ув’язнення у грудні минулого року було звільнено – Михайло Ходорковський:

«Наш закон дозволяє президенту Путіну залишатися при владі, звичайно, якщо народ за нього проголосує, ще 10 років. Його спитали, я читав, чи він вважає, що повинен бути президентом довічно. Він чітко сказав – ні. Дуже надіюсь, що він не передумає».

Пайфер : Кризу краще вирішити під час Олімпіади
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
Навіть звільнення Ходорковського не покращило іміджу Путіна на Заході. На Сочинській Олімпіаді очікуються мало іноземців. Серед головних причин не приїзду на ігри вони називають занепокоєння безпекою, високу ціну на подорож та гомофобні закони Росії. Минулого тижня лідери Європейського Союзу скоротили дводенні зустрічі з Путіним до трьох годин.

Лідери Сполучених Штатів, Франції та Великобританії взагалі не поїдуть на Олімпіаду. Путін же сподівається, що весь негатив навколо Олімпіади залишиться у минулому після того, як спалахнули перші феєрверки церемонії відкриття.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG