Спеціальні потреби

Олімпіада-2012 допомогла Лондону вийти з рецесії - влада


Лондон відзначає першу річницю проведення Літніх Олімпійських ігор. Більшість експертів погоджуються, що місто успішно організувало Олімпіаду. Втім чи отримав Лондон довготривалу економічну вигоду, на яку розраховував? Мешканці району біля Олімпійського парку, кажуть, що більшість обіцянок поки так і залишилися - обіцянками.

Минув рік з часу, коли натовпи людей бродили вулицями Олімпійського парку в Лондоні, вболіваючи за своїх національних атлетів. Зараз Олімпійський дух звідси майже вивітрився. Час від часу тут відбуваються якісь події, втім стадіон і легендарна вежа, зведені для Олімпіади, в основному, стоять порожні, нависаючи над районом Стратфорд.

Життя в новому промисловому центрі все ще вирує, але навколишні вулиці, які повністю перебудували для змагань, сьогодні виглядають майже так само як і перед Олімпіадою.


Стів живе тут вже 20 років. Він каже, що цей район виглядав, як великий будівельний майданчик перед іграми. Під час Олімпіади він був, як парк розваг. Але як тільки все стихло, таке враження, ніби цирк поїхав з міста.

Споруджені у районі дорогі новобудови не вражають місцевих мешканців, які розчаровані тим, що Олімпіада не виправдала їхніх сподівань. Студентка Марія каже:

«Спочатку сюди поплили гроші. Але це був разовий ефект. У довготривалій перспективі я не думаю, що Олімпіада якось допоможе цьому району».
... саме завдяки проведенню Олімпійських та Параолімпійських ігор ми сьогодні бачимо безсумнівне зростання інвестиційного оптимізму по відношенню до Лондона
Боріс Джонсон, мер Лондона

Співрозмовник Францес каже, що в районі стало більше робочих місць, але ще треба побачити, що від них залишиться через 5-10 років.

Професор Університету Східного Лондона Аллен Бріміком каже, що знає, як витиснути максимум з Олімпіади. Він займається цією темою вже багато років:

«Економічний ефект прийде, але не слід чекати, що це станеться негайно. Всі ці вигоди відчуваються поступово. Сьогодні політики повинні зробити все, щоб позитивні зміни, які може принести Олімпіада, були насправді досягнуті».

Один з таких політиків, завданням якого є максимізувати ефект від ігор є мер Лондона Боріс Джонсон. Він каже, що місто уже відчуває позитивний вплив Олімпіади:

«Я думаю, що переважно, чи принаймні частково, саме завдяки проведенню Олімпійських та Параолімпійських ігор ми сьогодні бачимо безсумнівне зростання інвестиційного оптимізму по відношенню до Лондона».


Влада міста каже, що Лондон отримав принаймні 15 мільярдів доларів інвестицій, які безпосередньо пов’язані з Олімпіадою. І нові інвестиції продовжують надходити. Чимало мешканців району бачать позитивні зміни після минулого року.

«Я б сказав, що ефект досить позитивний», - каже безробітний Ендрю. На його погляд район буквально відродився і почав розвиватися.

Але є й чимало таких, хто все ще чекає коли проведені Олімпійські ігри обернуться для місцевої громади реальними довготривалими позитивними змінами, які обіцяли організатори ігор та політики.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG