Спеціальні потреби

Касацію на «газовий» вирок Тимошенко відклали у довгу шухляду


Розгляд касаційної скарги екс-прем’єрки на «газовий» вирок відклали більш ніж на місяць – аж до 16 серпня. Таке рішення ухвалив у четвер Вищий спецсуд Києва. Судді задовольнили вимогу прокурорів про перенесення слухань у зв’язку з відсутністю Тимошенко в залі. При цьому суд не взяв до уваги ні прохання самої Тимошенко розглядати справу без неї, ні тієї обставини, що закон не вимагає присутності засудженого при розгляді касаційної скарги.

Власне, подібного рішення й очікував захист. Як прогнозували напередодні адвокати екс-прем'єрки, касацію знову перенесуть, аби перешкодити зверненню Тимошенко до Європейського суду з прав людини (адже європейці зможуть розглядати справу лише після того, як буде пройдено усі судові інстанції в Україні). Сюрпризом для захисників виявилася хіба що тривалість узятого тайм-ауту. Перерва у понад місяць обурила прихильників опозиціонерки, і зачитування рішення відбулося під акомпанемент вигуків «Ганьба!» та «Продажні судді!».

Адвокат Олександр Плахотнюк, виступаючи в суді, обурювався аргументами про неможливість вирішити касацію без Тимошенко, яка тричі повідомляла суд про свою відмову брати участь у засіданнях.

«Ну як можна, якщо є три заяви про те, що вона не бажає брати участь у судовому засіданні і наполягає на розгляді касаційної скарги у її відсутність!», – доводив Плахотнюк.

Натомість прокурор Оксана Дрогобицька пояснила, що заяви Тимошенко про відмову могли бути написані в пригніченому настрої, а тому зважати на них не варто. Без Тимошенко засідати не можна, бо це може порушити її права, – наполягає прокурор.

«Оскільки засуджена Тимошенко перебуває в лікарняному закладі, на стаціонарному лікуванні, вона в повній мірі не може скористатися своїм правом у визначенні, чи брати їй участь у процесі, чи ні», – сказала Дрогобицька журналістам.
У четвер у Міністерстві закордонних справ Канади висловили занепокоєння довгою паузою, взятою українським правосуддям.

Українська Феміда навмисно затягує касацію в «газовій» справі і, навпаки, форсує справу ЄЕСУ, – заявив, коментуючи рішення Вищого спецсуду, захисник Сергій Власенко. На його думку, влада обрала таку стратегію, аби на час розгляду 28 серпня у Європейському суді не було поставлено крапку в «газовій» справі, зате готовий новий вирок – у справі ЄЕСУ.

«Влада робить спробу пришвидшити розгляд справи в Харкові і притормозити, загальмувати розгляд справи у Вищому спеціалізованому суді з єдиною метою – створити додаткові перешкоди на шляху до Європейського суду з прав людини», – сказав Власенко журналістам.

Власенко також вважає, що постійні перенесення касації перешкоджають участі його підзахисної у політичному житті країни. За його словами, влада безпідставно переносить розгляд касації, аби Тимошенко не могла висунути свою кандидатуру у народні депутати і не потрапила до нового складу парламенту.

Нагадаємо: Юлія Тимошенко оскаржує винесений їй вирок про 7 років тюремного ув'язнення за перевищення повноважень при підписанні газових договорів з Росією. Розгляд касаційної скарги у Вищому спецсуді Києва мав розпочатися ще 15 травня, проте засідання двічі переносили – спочатку на 26 червня, а відтак на 12 липня.

Раніше європейські лідери зверталися до української влади із закликом не затягувати розгляд касаційної скарги на вирок Тимошенко у «газовій» справі.

На чергове перенесення уже відреагувала Канада: у четвер у Міністерстві закордонних справ країни висловили занепокоєння довгою паузою, взятою українським правосуддям.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG