Спеціальні потреби

Суд у справі ЄЕСУ знову не відбувся через хворобу Тимошенко


Суд у справі ЄЕСУ вкотре перенесли – через відсутність на процесі підсудної Юлії Тимошенко. Взято паузу на два тижні, і нове засідання має відбудетися 23 липня.

Таке рішення ухвалив у вівторок Київський райсуд Харкова за клопотанням обох сторін – як держобвинувачення, так і захисту. Прокурори сподіваються, що до кінця липня таки вдасться провести призначену екс-прем’єрці судмедекспертизу та встановити, чи може вона брати участь у судових слуханнях.
Захисники наполягають на тому, аби взагалі відкласти розгляд справи до повного одужання і виписки Тимошенко з лікарні.
На думку адвоката Сергія Власенка, чекати її одужання харківська Феміда не хоче і навмисно форсує події, аби встигнути винести вирок у справі ЄЕСУ до того, як у Європейському суді розвалиться інша – «газова» справа.

«Янукович як вогню боїться розгляду справи Тимошенко в Європейському суді з прав людини 28 серпня 2012 року і робить усе, незважаючи на її об’єктивний стан здоров’я, для того щоб пришвидшити розгляд цієї справи (ЄЕСУ)», – сказав Власенко журналістам у Харкові.

Напередодні ситуація з тим, чи буде Тимошенко присутня на процесі, залишалася невизначеною. Захисники побоювалися, що екс-прем’єрку з лікарняної палати на лаву підсудних можуть доправити примусово.
У харківській лікарні всю ніч з понеділка на вівторок чергували депутати від БЮТ; з цією метою було мобілізовано 45 нардепів.
«Ми намагалися підстрахувати та не допустити незаконного вивезення Юлії Тимошенко з лікарні за умов, коли і українські, і німецькі лікарі констатували стан її здоров’я як такий, що не дає можливості брати участь у судовому засіданні», – пояснив журналістам бютівець Микола Томенко.

Зранку у вівторок біля харківського суду стався також інцидент: на прихильників Тимошенко та народних депутатів напали молодики кримінальної зовнішності, вдягнені в жилети працівників комунальних служб. Депутати переконані, що побиття організувала міліція руками злочинців, яких спеціально для цього випустили із СІЗО. Відтак бютівці зажадали звільнення керівництва харківської міліції з посад.

А тим часом Парламентська асамблея НАТО просить відпустити Тимошенко на лікування в Німеччину. Про це повідомив голова асамблеї Карл Ламерс. Як він заявив у вівторок в інтерв’ю газеті «Голос України», керівництво НАТО підтримує пропозицію Німеччини і просить українську владу відпустити опозиціонерку бодай на короткий курс лікування. Ламерс, який зустрічався з екс-прем’єркою 3 липня, переказав також її запевнення в тому, що після лікування вона повернеться на батьківщину.

Нагадаємо: кримінальну справу проти опозиціонерки стосовно зловживань корпорації ЄЕСУ Служба безпеки України порушила у жовтні минулого року.
Судовий процес у справі ЄЕСУ стартував у Харкові у квітні цього року, однак слухання – через хворобу підсудної – кілька разів переносились. Востаннє засідання було перенесено на 10 липня з одночасним призначенням екс-прем’єрці судово-медичної експертизи.

Нагадаємо також: у справі ЄЕСУ Тимошенко звинувачується в ухиленні від сплати податків та у спробі перекласти борги приватної корпорації на державний бюджет.
XS
SM
MD
LG