Спеціальні потреби

Касацію Тимошенко знову перенесли


Розгляд касаційної скарги Юлії Тимошенко на вирок у «газовій» справі знову перенесли – цього разу на два тижні, до 12 липня. Таке рішення ухвалив Вищий спеціалізований суд у Києві у вівторок.

Як і півтора місяця тому, Вищий спецсуд вирішив, що не може розглядати касацію без Тимошенко. На присутності екс-прем’єрки наполягало державне обвинувачення, і колегія суддів задовольнила їхню вимогу. Чекати на появу Тимошенко вирішили, незважаючи на те, що при розгляді касаційної скарги присутність скаржника необов’язкова. За законом, це право, але аж ніяк не обов’язок. А екс-прем’єр від свого права відмовилась, написавши заяву про відмову брати участь у суді за станом здоров’я. Не почули судді й заклики, що лунають з Європи, – не затягувати касацію.

Доводи на користь перенесення слухань, які наводили прокурори, були ті ж самі, що вже лунали у цій залі у середині травня. Мовляв, присутність Тимошенко вкрай важлива для того, щоб касація була всебічно розглянута, а права засудженої – не порушені. Що ж до дати 12 липня, то її обрали з розрахунку на те, що на цей час уже будуть готові висновки судово-медичної експертизи, призначеної вчора Київським райсудом Харкова, щодо стану здоров’я екс-прем’єрки.

Натомість захист рішенням суду обурений. Як наголосив адвокат Сергій Власенко, рішення про медекспертизу харківського суду, що розглядає справу ЄЕСУ, не має жодного відношення до касації в «газовій» справі. Перенесення ж слухань захисник назвав умисним затягуванням. Оскільки Європейський суд може взятися до справи Тимошенко лише після того, коли буде пройдено всі інстанції в Україні, то з проходженням останньої, касаційної інстанції навмисно зволікають, – сказав Власенко журналістам.

«Я можу прогнозувати, що Вищий спеціалізований суд на наступному засіданні скаже, що воно теж відкладається, тому що їм треба доставити Юлію Володимирівну в залу судового засідання. Потім вони ще раз перенесуть за якимись надуманими підставами», – сказав захисник Тимошенко.

Пізніше на брифінгу адвокат заявив, що захист вирішив звернутися до Європейського суду, не чекаючи на касацію в Україні.

«Ми вичерпали усі можливості правового захисту Юлії Тимошенко у цій справі. Судді можуть переносити слухання протягом 10 років безпідставно, не ґрунтуючись на законі, але це не означає, що Юлія Володимирівна буде позбавлена можливості звертатися до Європейського суду за захистом своїх прав», – заявив Власенко, якого цитує прес-служба «Батьківщини».

Я можу прогнозувати, що Вищий спеціалізований суд на наступному засіданні скаже, що воно теж відкладається, тому що їм треба доставити Юлію Володимирівну в залу судового засідання.
Сергій Власенко
Розгляд справи Тимошенко в Європейському суді з прав людини має відбутися 28 серпня.

На засіданні касаційного суду у вівторок були присутні спостерігачі від Європейського парламенту – екс-президент Польщі Олександр Квасневський та екс-президент Європарламенту Пет Кокс. Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров запросив європейських представників в Україну на розгляд касаційної скарги Тимошенко. На думку Азарова, це мало переконати європейців у прозорості судового процесу та у відсутності в «газовому» вироку, винесеному опозиціонерці, політичних мотивів.

Нагадаємо: у жовтні минулого року Юлію Тимошенко засудили до 7 років позбавлення волі за укладення невигідних для України газових контрактів з Росією.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG