Спеціальні потреби

Адвокати Тимошенко: суд затягує розгляд касації


Адвокати Юлії Тимошенко заявляють про затягування розгляду касації у справі, за якою екс-прем'єр міністра засуджено до семи років позбавлення волі. Такі підозри висловив її адвокат Олександр Плахотнюк. Він вбачає створення штучних перешкод для ухвалення рішення під час призначеного на 26-го червня засідання Вищого спеціалізованого суду, який має розглянути скаргу щодо вироку у справі про підписання газових контрактів. Мовляв, у суді наполягають на особистій
«Юлія Володимирівна звертається до міжнародних спостерігачів, використати увесь вплив, усі наявні інструменти для того, аби 26-го червня суд касаційної інстанції врешті-решт поставив крапку, яку він хоче поставити».
Сергій Власенко

участі у засіданні екс-прем'єра та необхідності додаткового часу для ознайомлення із документами справи. Захисники лідера опозиції переконані, що таким чином влада перешкоджає зверненню до міжнародних судових інстанцій.

«За законом людина може звернутися за захистом своїх прав до Європейського суду після вичерпання всіх національних можливостей. У даному випадку Вищий спеціалізований суд фактично перешкоджає подальшому розгляду справи в міжнародних судових інстанціях», – заявив Плахотнюк. Адвокати кажуть, що наполягають у відсутності складу злочину у діях засудженої і домагатимуться скасування звинувачувального вироку.

Із аналогічним проханням недопустити безпідставного перенесення розгляду справи сама Тимошенко звернулася до спецпредставників Європейського парламенту Патріка Кокса та Олександра Кваснєвського.

«Юлія Володимирівна звертається до міжнародних спостерігачів, використати увесь вплив, усі наявні інструменти для того, аби 26-го червня суд касаційної інстанції врешті-решт поставив крапку, яку він хоче поставити. Ми розуміємо, що єдине завдання діючої влади – перешкоджати розгляду скарги Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини, в тому числі і шляхом абсолютно відвертого і штучного затягування розгляду касаційної скарги», – пояснив суть прохання інший захисник екс-прем'єра Сергій Власенко. Він також назвав незаконним попереднє перенесення розгляду касаційної скарги на півтора місяці.

Цього тижня Державна пенітенціарна служба України розповсюдила повідомлення з якого випливає, що вона планує 25-го червня доставити Юлію Тимошенко, яка нині перебуває на лікуванні, на судове засідання в справі компанії Єдині енергетичні системи України. Медична комісія Міністерства охорони здоров'я рекомендувала суду створити «належні й особливо комфорті умови» для перебування екс-прем'єрки у приміщенні суду під час проведення судового слухання кримінальної справи.
XS
SM
MD
LG