Спеціальні потреби

Вилив нафти у Мексиканську затоку завдав великої шкоди природі регіону


Поки Бритиш Петроліум – під контролем американського уряду – намагається зупинити вилив нафти у Мексиканську затоку, рятувальники докладають зусиль, щоб зменшити негативний вплив нафтової плями на флору та фауну регіону. Як кажуть фахівці, надзвичайно складно вберегти від забруднення птахів.

Рятування птахів не легка місія, особливо, коли це великі і сильні птахи, здатні перелітати через океан. Тисячі таких птахів за останні три місяці забруднились нафтою у Мексиканській затоці. Деяким птахам – пощастило. Їх врятували і очищують у центрі на узбережжі затоки. Але сотні інших птахів врятувати не вдалося. Головна причина – забруднених птахів не так легко впіймати.

На острові Квін Бес, що неподалік берегів Луїзіани, орнітолог Майкл Сеймур уважно стежить за пеліканами. У пошуках їжі, вони можуть пролетіти понад 30 кілометрів далеко в океан. Сьогодні це зона стихійного лиха. Багато птахів уже забруднились нафтою.

Майкл, який працює в Департаменті дикої природи та рибальства штату Луїзіана, говорить, що до того часу, поки вони здатні літати, їх неможливо врятувати:

«Багато з цих птахів на цьому острові забруднені нафтою, але ми не можемо їх зловити, оскільки не хочемо заходити в колонію та турбувати птахів».

Пелікани гніздяться на болотах, які тепер забруднені нафтою. Намагаючись їх врятувати, фахівці ризикують знищити їх гнізда, підкреслює Майкл:

«На сьогодні виглядає, що птахи забруднюються прямо у колонії, куди нафта потрапила не зважаючи на загорожі.

З іншого боку дельти, біля порту Венеція, човни долають кілометри, намагаючись рятувати пеліканів. Тут птахи відпочивають на сотнях старих нафтових на газових платформ залишених на воді. На одній з платформ пелікан з розпущеними крилами – вкритий нафтою. На іншій платформі група птахів також має забруднене пір’я. Але як тільки човен підходить ближче – пелікани розлітаються.

Регіональний центр з очищення птахів від нафти, розмістився у приміщені колишнього складу у Форт Джексон. Тут триває інтенсивна робота. Ветеринари оцінюють стан птахів. Тих, котрих можна очистити, миють тричі водою та рідким милом і вичісують їх пір’я. Кожна процедура триває приблизно годину, розповідає
Джон Мейт з Департаменту дикої природи та рибальства штату Луїзіана:

«Деяких птахів привозять сюди у надзвичайно поганому стані. Не всі виживають. Особливо ті, які були забрудненні довгий час. Третина птахів, що потрапляють сюди – помирають».

Після очищення, птахів переводять у басейни. Через тиждень-два, дорослі пелікани відновлюють свої сили. Деяких з них відпускають подальше від нафтової плями. Але багато птахів повертається на свої території і можуть забруднитись знову.

«Ми починаємо чіпляти на їх лапи кольорові пов’язки, щоб побачити очищених птахів, які почали повертатись».

Рятувальникам важко спостерігати страждання птахів. Вони знають, що вилив нафти матиме негативний вплив на життя дикої природи регіону ще багато, багато років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG