Спеціальні потреби

Провал переговорів у Катарі привів до падіння цін на нафту


Учасники переговорів у Катарі

Світові ринки відреагували на підсумки зустрічі нафтовидобувних країн.

Ціни на нафту впали у зв'язку з повідомленнями про те, що найбільшим нафтовидобувним країнам не вдалося домовитися про замороження обсягів видобутку з метою стабілізації ринку.

Маркерна нафта марки Brent в понеділок опустилася в ціні на п'ять відсотків, як і американська сира нафта.

У неділю після зустрічі в Катарі міністри 18 країн ОПЕК і інших нафтовидобувних країн заявили, що їм необхідно «більше часу», щоб прийняти рішення про замороження обсягів видобутку на січневому рівні. Вони намагаються досягти стабільності після різкого падіння цін на нафту з 100 доларів за барель в 2014 році до близько 40 доларів за барель.

Падіння цін обійшлося експортерам в мільярди доларів, похитнувши і без того ослаблену економіку багатьох країн, для яких цей сектор є основним.

Іран, який виступає проти замороження обсягів видобутку, не брав участі в катарській нараді. Зняття західних санкцій в обмін на підписання угоди щодо ядерної програми відкрило для Ірану можливість експорту нафти, доходи від якого вкрай необхідні країні.

«Ми не можемо співпрацювати з ними, заморозивши власні обсяги видобутку, тобто, іншими словами, ввівши санкції проти самих себе», - заявив міністр нафтопромисловості Ірану Біжан Намдара Зангане в інтерв'ю іранському телебаченню.

Дивіться також: ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

XS
SM
MD
LG