Спеціальні потреби

Обама: «Дотримання прав людини не несе загрози стабільності»


Президент Барак Обама
Президент Барак Обама

Президент США Барак Обама виступив у Ханої з промовою, зверненою в майбутнє, в якій сказав, що народи В’єтнаму і США «відправляються в спільну подорож довжиною в 100 років».

У своєму виступі в Національному Конгрес-центрі, присвяченому широкому колу питань, американський лідер також торкнувся дуже делікатної теми прав людини.

Обама зазначив, що свобода слова і преси, а також свобода зібрань закріплені в конституції В’єтнаму. Він також говорив про допущення до в’єтнамського політичного процесу кандидатів, які не є членами Комуністичної партії.

«На мою думку, дотримання цих прав не несе загрози стабільності», – сказав Обама.

За даними активістів, у В’єтнамі налічується близько 100 політичних в’язнів, і найновіші затримання відбулися на минулому тижні.

Перед виступом у Конгрес-центрі Обама зустрівся з кількома представниками в’єтнамського громадянського суспільства, яким він заявив, що існують «значні питання, що викликають занепокоєння», які стосуються політичних свобод.

Президент високо оцінив діяльність в’єтнамців, які «хочуть, щоб їхні голоси були почуті».

Обама підтвердив повідомлення, що кількох в’єтнамських активістів з різних причин не пустили на зустріч з ним.

Заступник директора правозахисної організації Human Rights Watch Філ Робертсон вважає, що заяви Обами недостатні. Він піддав під сумнів твердження, що у В’єтнамі зроблено деякий поступ і піддав критиці посилання про права людини у спільній заяві обох сторін.

Не згадуючи Китаю, Обама також знову заговорив про свободу судноплавства, зазначивши, що США будуть підтримувати реалізацію цього права іншими країнами.

«Великі країни не повинні залякувати менших країн», – сказав він під оплески аудиторії.

У понеділок, першого дня візиту до В’єтнаму, Обама підніс приймаючій стороні «подарунок», про який вони давно мріяли – повне зняття ембарго США на продаж зброї.

Обама не погодився з тим, що зняття заборони пов’язане із збільшенням тривоги з приводу дій китайських військових у спірних районах Південно-Китайського моря.

Однак деякі аналітики дотримуються іншої точки зору.

«Рішення президента висуває процес нормалізації між колишніми військовими ворогами на один крок вперед і дає В’єтнаму захист від агресивних дій Китаю в Південно-Китайському морі», – говорить Мюррей Гіберт – старший радник з Південно-Східної Азії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Китайський таблоїд Global Times, який видається Компартією, у вівторок назвав брехнею твердження Обами про те, що зняття ембарго на постачі зброї не пов’язане зі спробами стримування Китаю.

США «використовують В’єтнам, щоб створити нові проблеми в Південно-Китайському морі», пише газета.

Президент В’єтнаму Чан Дай Куанг, виступаючи на офіційному обіді в понеділок, висловив подяку США за їх зусилля по завершенню «нещасливого розділу в історії двох країн».

Дивіться також: Ці кроки можуть вирішити глобальну кризу біженців

Ці кроки можуть вирішити глобальну кризу біженців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG