Спеціальні потреби

Що чекає військовий контингент США у Південно-Східній Азії?


Що чекає військовий контингент США у Південно-Східній Азії?
Що чекає військовий контингент США у Південно-Східній Азії?

Сполучені Штати заявили про плани надіслати дві з половиною тисячі військового персоналу до Австралії. І хоча жоден з лідерів країн регіону Південно-Східної Азії не висловився публічно з підтримкою чи критикою цього плану, окрім самої Австралії, експерти кажуть, що у приватних бесідах вони вітають це рішення.

Карл Теєр, аналітик з питань Південно-Східної Азії Університету Нового Південного Вейлса Австралійської академії військових сил, каже, що присутність США, на думку інших лідерів країн регіону, має стримувати Китай та допомагати залагоджувати конфлікти між країнами регіону Південно-Китайського моря.

Південно-Китайське море є важливим морським торговим маршрутом та, як вважається, має значні поклади нафти та газу. Китай, Філіппіни, В’єтнам, Тайвань, Бруней та Малайзія – усі претендують на частини морської території.

Китай вважає усе Південно-Китайське море власною територією та каже, що усі претензії інших країн мають розглядатися виключно на двосторонній основі. США не підтримує позицій тієї чи іншої сторони, але наполягає на тому, що розділ морської території має відбуватися на багатосторонній основі, виходячи з міжнародного морського права.

Посол США до Асоціації країн Південно-східної Азії Дейвид Карден відкидає ідею того, що США намагаються з позицій сили вплинути на суперечки між країнами АСЕАН. Він каже, що Вашингтон лише надає підтримку країнам групи у взаємодії з Китаєм.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG