Спеціальні потреби

Обама: Діалог про расові відносини вкрай необхідний країні


Президент провів чотиригодинну зустріч з представниками влади, поліції та громадських організацій

ВАШИНГТОН - Президент США Барак Обама більше чотирьох годин обговорював заходи щодо збереження безпеки людей, зміцнення довіри з боку населення і забезпечення правосуддя для всіх американців.

В обміні думками взяла участь велика і різноманітна група людей, у тому числі міністр юстиції США Лоретта Лінч, губернатор Луїзіани Джон Бел Едвардс, мер Лос-Анджелеса Ерік Ґарсеттті, президент Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення (NAACP) Корнелл Брукс, активісти з руху Black Lives Matter (Життя чорношкірих мають значення) і декілька релігійних лідерів.

Президент сказав, що вирішив зібрати в одному приміщенні людей з різними поглядами, щоб вони могли вислухати один одного.

Після зустрічі, яка тривала набагато довше, ніж планувалося, президент зазначив, що хороша новина полягає в тому, що в багатьох поліцейських департаментах по всій країні було досягнуто прогресу.

У той же час американський президент тверезо оцінив ситуацію, яка існує в країні.

«Без сумніву, департаменти поліції вважають, що вони піддаються нападкам і несправедливим звинуваченням. Без сумніву, громади меншин - громади небілого населення, вважають, що на прийняття правильних рішень йде надто багато часу. Темпи змін одним здаються занадто швидкими, іншим - занадто повільними», - сказав він.

Оскільки США - велика країна, додав він, «треба визнати, що ми зіткнемося з новими випадками напруженості між поліцією і місцевими громадами цього місяця, наступного місяця, наступного року і ще деякий час».

За словами президента, не можна відразу досягти прогресу в справі запобігання стрілянини, подібної до тих, що сталися минулого тижня, оскільки коріння цього явища мають навіть не десятирічну, а багатовікову історію.

Глава держави, однак, зазначив, що суспільство може провести низку діалогів, щоб підвищити відповідальність людей за позитивні зміни.

«Нам, як країні, потрібно сісти і просто пережити це», - сказав Обама.

Мер Лос-Анджелеса Ерік Ґарсетті заявив, що діалог про расові відносини вкрай необхідний, і, хоча не всі учасники зустрічі дійшли повної згоди у всьому, активісти, поліцейські і посадовці змогли відновити почуття людської спільності.

Дивіться також: Трагічний тиждень в історії США завершився буремним вікендом

Трагічний тиждень в історії США завершився буремним вікендом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG