Спеціальні потреби

Америка не така розділена, як деякі вважають – Обама


Президент США Барак Обама перервав своє європейське турне і на початку наступного тижня на відвідає техаський місто Даллас, де в результаті нападу на поліцейських було вбито п'ятеро правоохоронців. Президент скасував зупинку в іспанській Севільї та повертається до Вашингтона уже в неділю ввечері.

Виступаючи в суботу на прес-конференції в Варшаві, де проходив саміт НАТО, президент заявив: «Не дивлячись на ту біль, яку я відчуваю, я твердо переконаний в тому, що Америка не так розділена, як вважають деякі». Президент назвав людину, який відкрив стрілянину в Далласі, «божевільним», які не представляють американців. Президент додав, що йому важко зрозуміти мотиви, якими керувався зловмисник, і підкреслив, що той «ні в якій мірі не представляє погляди більшості американців».

Обама також заявив, що злочинець, який застрелив поліцейських в Далласі, не може вважатися представником афроамериканців - подібно до того, як той, хто в минулому році вбив прихожан афроамериканської церкви в Чарльстоні, не представляє білих. Обама відкинув припущення, що країна повертається до бунтів та міських повстань 1960-их. Він зазначив, що правоохоронці продовжували захищати протестувальників, навіть перед обличчям куль. Країна зробила величезний прогрес, зауважив Обама, знизивши рівень насильницьких злочинів та досягнув расової рівності. Втім, наслідки расизму досить відчуваються, і багато роботи ще попереду.

Відповідаючи на питання про контроль над зброєю, президент сказав: «Я не перестану говорити про зброю, тому що воно, безумовно, є частиною проблеми». «Якщо люди дбають про безпеку правоохоронців, вони не можуть удавати, що питання контролю зброї тут нерелевантне», - додав президент. Він зауважив, що ніколи не буде можливо зупинити кожну спробу божевільної людини вчинити криваву бойню, але можна зробити так, що їм було набагато складніше це зробити.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG