Спеціальні потреби

Обама наголосив на необхідності дотримання перемир’я в Україні


Президент США в телефонній розмові з російським колегою також вказав на необхідність надавати спостерігачам ОБСЄ безперешкодний доступ до захоплених сепаратистами територій.

Президент США Барак Обама в телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним наголосив на необхідності для об’єднаних російсько-сепаратистських сил на сході України дотримуватися режиму припинення вогню.

Про це у повідомленні прес-служби Білого дому.

«Президент Обама підкреслив, що об’єднані сили Росії і сепаратистів повинні дотримуватися припинення вогню в Східній Україні і забезпечити безперешкодний доступ спостерігачам від Організації з безпеки і співробітництва в Європі в підконтрольні сепаратистам райони, в тому числі на російсько-українському кордоні», - повідомили в Білому домі.

У заяві Кремля вказується, що під час обговорення ситуації в Україні російський президент «наголосив на необхідності повного виконання українською владою своїх зобов'язань щодо Мінських домовленостей».

Головна частина розмови стосувалася становища в Сирії після того, як за кілька годин до цієї розмови Путін повідомив про виведення основних російських військових сил із тієї країни.

У повідомленні Білого дому йдеться, що лідери двох країн обговорили оголошення Путіна про часткове виведення російських військ та наступні кроки, необхідні для повного припинення бойових дій для сприяння політичним переговорам про врегулювання конфлікту.

«Президент Обама привітав таке необхідне зниження насильства з початку припинення вогню, але підкреслив, що наступальні дії сил сирійського режиму, які продовжуються, можуть підірвати як режим припинення бойових дій, так і очолюваний ООН політичний процес», - йдеться в повідомленні.

«Президент також відзначив певний прогрес у справі надання гуманітарної допомоги в Сирії, але підкреслив, що сили режиму повинні надати безперешкодний доступ для доставки гуманітарної допомоги в узгоджені райони, особливо в Дарайя, - повідомив Білий дім. - Президент підкреслив, що політичний перехідний процес необхідний для припинення насильства в Сирії».

«Бесіда проходила в діловому, відвертому ключі», - зазначив Кремль.

Дивіться також: "Повернемося, коли там буде Україна" - біженці з Донбасу

"Повернемося, коли там буде Україна" - біженці з Донбасу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG