Спеціальні потреби

Виконання Мінських домовленостей – утопія - американський експерт


Путін штовхає Україну до самогубства - експерт про виконання Мінських угод. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Путін штовхає Україну до самогубства - експерт про виконання Мінських угод. Відео

Перед початком переговорів на спільній прес-конференції в Берліні президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Анґела Меркель засвідчили свою відданість продовженню Мінського процесу, але зазначили, що не виконується навіть найперша обов’язкова умова – припинення вогню. Канцлер Німеччини вказала на погіршення ситуації на сході України та зауважила, що лише після встановлення тривалого та стійкого режиму припинення вогню можуть бути виконані усі інші умови Мінської угоди. А отже мови про зняття санкцій з Росії не може і бути.

«Важливо, щоб ми вийшли на триваючий режим припинення вогню. Ми майже до нього підішли, але були відкинуті назад. Ми очікуємо, що спостерігачі ОБСЄ отримують доступ до всієї території Східної України, включно з прикордонням. Ми мусіли продовжити санкції, тому що умови Мінсьої угоди не були повністю виконані. Ми вважаємо, що буде добре для кожного учасника, якщо Мінськ буде виконаний. Це створить передумови для зняття санкцій. На жаль, ми до цього ще не дійшли», - сказала Меркель.

За словами Порошенка, в Україні ніхто і не вірить, що Росія буде дотримуватися своїх зобов`язань. Через кордон на Схід України продовжуть рухатися військові та військова техніка, а бойовики продовжують обстрілювати українські позиції. За словами президента України, тільки за січень було здійснено 1200 обстрілів. Розповів він і про ситуацію з заложниками – їх не лише не звільняють, згідно з домовленостями, а захоплюють нових.

Старший науковий співробітник Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк вважає, що Путін досяг межі своїх можливостей в Україні. Про це він пише в статті на сайті «Атлантичної ради» (Atlantic Council). Дипломатичні маневри – Гризлов у Києві, Сурков у Калінінграді, Козак на чолі відносин Росії з ЛНР/ДНР - та посилення обстрілів на сході України, свідчать про одне, вважає Бланк: Путін торгується.

Путін використовує цю загрозу, щоб змусити Україну здійснити політичне самогубство і зробити Донецьку і Луганську області фактично автономними регіонами, які контролюються Росією, але можуть втручатися у все, що Київ намагається робити.
Стівен Бланк, ст. н. співробітник Американської ради із зовнішньої політики

«Це спроба Путіна реалізувати свій виграш. А з іншого – показати Порошенку, якщо ти не хочешь грати на моїх умовах, я продовжуватиму підривати український уряд усіма можливими способами – військовою загрозою, економічною війною, гибрідною, інформаційною війною, засиланням агентів розвідки, ізолюванням в енергетиці», - сказав він в інтерв`ю «Голосу Америки».

Росія не може далі воювати з Україною через відсутність економічного потенціалу, а тому намагається його заморозити та отримати якісь зиск. Один з механізмів, - вимагати дотримання Україною умов Мінських домовленостей, не виконуючи власну частину та проштовхуючи зміни до української Конституції, вважає експерт.

«Російські війська та російський уряд ніколи не дотримувалися Мінських домовленостей і вони продовжують використовувати загрозу військової сили, про що свідчать нещодавні повідомлення про збільшення військової присутності в цьому регіоні. Завжди є можливість відновлення військового наступу з боку росіян. Путін використовує цю загрозу, щоб змусити Україну здійснити політичне самогубство і зробити Донецьку і Луганську області фактично автономними регіонами, які контролюються Росією, але можуть втручатися у все, що Київ намагається робити. Це свідчить про те, що дотримуватися Мінських угод – це утопія. Мінськ-2 не можливо виконати. Ні Росія, ні Україна його не будуть дотримуватися. Україна не може, тому що його дотримання – політичний суїцид. А Росія не буде, тому що це не дає повного контролю над українським урядом».

Мінськ-2 не можливо виконати. Ні Росія, ні Україна його не будуть дотримуватися.
Стівен Бланк, ст. н. співробітник Американської ради із зовнішньої політики

Експерт радить не йти на компроміси з Путіним, а домагатися повного виведення російських військ з України, роззброєння бойовиків, децентралізації влади в Україні, але без надання Донбасу особливого статусу. Також він вважає, що Захід має наполягати на тому, щоб Росія, поступово, залишила Крим.

«Сенс в тому, що Путін хоче контролювати український уряд та позбавити Україну незалежності. Це те, на що ані Україна, ані Захід не можуть і не повинні погодитися», - говорить Бланк.

Хоча питання вступу в НАТО може бути відкладено, вважає він, лише перспектива приєднання України до потужних західних альянсів може забезпечити її безпеку.

Дивіться також: Ось як розуміють міжнародну політику республіканські кандидати у президенти

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG